٪۴۰ تخفیف تابستانه شروع شد! بزرگترین حراج سال ما

به ما بپیوندید

افزونه وردپرس ایمیل فرم تماس

شرح ویژگی های فرم تماس با ایمیل: ► تحویل ایمیل و اعلان ها ► پیام ها را در پایگاه داده ذخیره می کند ► صادرات به اکسل / CSV ► لیست قابل چاپ پیام ها ◄ کشیدن و رها کردن…

محمد یوسفی

13 نوامبر 2021

شرح

ویژگی های فرم تماس با ایمیل:

► تحویل ایمیل و اعلان ها
► پیام ها را در پایگاه داده ذخیره می کند
► صادرات به اکسل / CSV
► لیست قابل چاپ پیام ها
◄ کشیدن و رها کردن بصری فرم ساز
► کپچای ضد هرزنامه
► اعتبار سنجی میدانی
◄ گزارشات قابل چاپ
► فرم تماس با یک کلیک
► ارسال کلاسیک و آژاکس در دسترس است
► گزارش های ایمیل خودکار
► از فرم های مطابق با GDPR پشتیبانی می کند
► … و ویژگی های بیشتر (به زیر مراجعه کنید)

فرم تماس به ایمیل یک افزونه قدرتمند و آسان وردپرس برای ایجاد فرم های تماس و ارسال آدرس ایمیل داده های آنها است.

فرم تماس به ایمیل همچنین داده های فرم تماس را در یک پایگاه داده ذخیره می کند، گزارش های قابل چاپ و گزینه ای را برای صادر کردن داده های انتخاب شده به فایل های CSV/Excel ارائه می دهد.

فرم تماس با ایمیل ویژگی های اصلی:
تحویل ایمیل / اطلاعیه ها: اطلاعات فرم تماس از طریق ایمیل به یک یا چند آدرس ایمیل ارسال می شود. همچنین از پیکربندی پاسخ های خودکار به کاربری که فرم تماس را پر کرده است پشتیبانی می کند.
داده های فرم ذخیره شده در پایگاه داده: از گم شدن موارد ارسالی خودداری کنید و پیام های فرم تماس دریافتی را ثبت کنید.
فهرست پیام‌های قابل چاپ: فهرست مخاطبین دریافتی را از فرم تماس در محدوده تاریخ انتخاب شده دریافت کرده و آن را چاپ کنید.
صادرات داده‌ها به CSV/Excel: داده‌های فرم تماس را به یک قالب استاندارد صادر کنید که می‌تواند توسط سایر برنامه‌ها استفاده شود. آدرس های ایمیل و سایر داده های فرم تماس را با استفاده از فیلترهای جستجوی تاریخ و متن صادر کنید.
گزارش‌های خودکار: گزارش‌های خودکار استفاده از فرم تماس و داده‌های وارد شده در فرم را ارائه دهید. گزارش ارسال های روزانه و گزارش ساعتی انباشته. گزارش های قابل چاپ برای فیلدهای خاص در فرم تماس. به شما کمک می کند تا داده های خود را درک کنید.
گزارش‌های ایمیل خودکار: گزارش‌های خودکار در یک دوره زمانی منظم به آدرس‌های ایمیل مشخص شده ارسال می‌شوند.
اعتبار سنجی فرم: قوانین اعتبارسنجی را برای هر فیلد فرم تماس تنظیم کنید. داده های خود را تمیز نگه دارید
محافظت در برابر هرزنامه: محافظت داخلی ضد هرزنامه کپچا. برای محافظت در برابر هرزنامه، نیازی به تکیه بر خدمات خارجی نیست.
فرم ساز تماس را بکشید و رها کنید: یک فرم ساز ساده و آسان برای استفاده برای سفارشی کردن فیلدهای فرم و اعتبارسنجی فرم.
پیام های ایمیل قابل تنظیم: متن اعلان های ایمیل فرم تماس را مشخص کنید. از ایمیل های متنی ساده و ایمیل های فرمت شده HTML پشتیبانی می کند.
پشتیبانی چند زبانه: سازنده فرم تماس اجازه می دهد تا برچسب های فیلد و اعتبارسنجی را به هر زبانی وارد کنید. از کاراکترهای خاص پشتیبانی می کند.
ارسال کلاسیک و آژاکس: پس از کلیک بر روی دکمه ارسال، کاربر می تواند به صفحه “متشکرم” هدایت شود یا پیام “تشکر” را می توان در همان صفحه فرم بدون نیاز به رفرش نمایش داد. این را می توان در تنظیمات پیکربندی کرد.
فعال/غیرفعال کردن اعلان‌ها: هم اعلان‌های ایمیل به مدیران و هم تایید ایمیل به کاربران را می‌توان به صورت اختیاری از قسمت تنظیمات فعال یا غیرفعال کرد.
فرم تماس با ایمیل – ویژگی های بیشتر

همچنین نسخه‌های تجاری فرم تماس با ایمیل با سایر ویژگی‌هایی که در اینجا فهرست نشده‌اند وجود دارد که می‌توانید در https://form2email.dwbooster.com/download دریافت کنید.

نسخه تجاری را می توان در فرم پرداخت / فرم رزرو با ادغام با چندین دروازه پرداخت تبدیل کرد: PayPal Standard، PayPal Pro، Stripe، Authorize.net، Skrill، Mollie / iDeal، TargetPay / iDeal، SagePay، RedSys TPV و Sage Payments. پرداخت ها آماده SCA (احراز هویت قوی مشتری)، سازگار با سرویس های پرداخت جدید (PSD 2) – دستورالعمل (EU).

نسخه تجاری همچنین دارای فرم ساز بصری فوق العاده قدرتمند، فیلدهای آپلود فایل، منطق شرطی، فرم های چند صفحه ای، ادغام WooCommerce، ادغام Mailchimp، ادغام SMS Clickatell و Twilio، پیوست های iCal، فیلدهای امضا برای امضا با ماوس یا مستقیماً در صفحه نمایش لمسی و غیره …

فرم تماس با لیست پیام های ایمیل

فهرست پیام‌ها به بررسی ارسال‌های فرم تماس گذشته و چاپ یا صادر کردن آنها کمک می‌کند. شامل فرم جستجو/فیلتر با گزینه های زیر است:

جستجو برای: یک متن را در پیام های فرم تماس جستجو کنید.
از … تا: فاصله زمانی برای درج در لیست/گزارش‌ها.
مورد: شما می توانید بیش از یک فرم تماس داشته باشید. اگر می‌خواهید نتایج یک فرم تماس خاص یا از همه فرم‌های تماس را دریافت کنید، اینجا را انتخاب کنید.
فیلتر: لیست را با توجه به فیلترها/گزینه های انتخاب شده نشان می دهد.
صادرات به CSV: داده های CSV را با توجه به فیلترها/گزینه های انتخاب شده صادر کنید.

فایل CSV شامل یک ردیف اول با نام فیلدها و ردیف‌های بعدی شامل یک فرم تماس ارسالی در هر ردیف، با یک فیلد برای در هر ستون خواهد بود. به این ترتیب می توانید به راحتی داده ها را از برنامه های دیگر وارد کنید یا فقط ستون ها/فیلدهای مورد نیاز خود را انتخاب کنید (به عنوان مثال: فقط ایمیل ها را انتخاب کنید). یک فایل CSV را می توان با استفاده از اکسل باز و مدیریت کرد.

لیست پیام های فرم تماس در زیر ناحیه جستجو نشان داده شده است. یک دکمه چاپ در زیر لیست لیست پیام ها را در قالب قابل چاپ ارائه می دهد.

گزارش فرم تماس

بخش گزارش ها به شما امکان می دهد استفاده از فرم های تماس و داده های وارد شده در آنها را تجزیه و تحلیل کنید. بخش اول گزارش ها بخش فیلتر است

مشابه چیزی که در صفحه لیست پیام ها ظاهر می شود. در زیر بخش فیلترها سه گزارش گرافیکی وجود دارد:

موارد ارسالی در روز: گزارش به صورت گرافیکی خطوط نقطه‌ای نشان می‌دهد که هر روز چه تعداد ارسالی از فرم تماس در محدوده تاریخ انتخاب شده دریافت شده است. از این گزارش می توان برای ارزیابی پیک های فرم تماس و اندازه گیری تاثیر اقدامات بازاریابی استفاده کرد.

موارد ارسالی در ساعت: گزارش به صورت نموداری با خطوط نقطه ای نشان می دهد که در هر ساعت از تاریخ تعداد پیام های فرم تماس دریافت شده است. این برای کل پیام ها در محدوده تاریخ انتخاب شده است. این گزارش می تواند برای بررسی ساعات اوج مصرف و تمرکز سرویس پشتیبانی بر روی آن ساعات استفاده شود.

گزارش مقادیر برای یک فیلد انتخابی: هر یک از فیلدهای فرم تماس و سایر فیلدهای اطلاعاتی (مانند تاریخ، آدرس IP، ساعت) را انتخاب کنید تا گزارشی از تعداد دفعات وارد کردن یا انتخاب هر مقدار دریافت کنید. این بسیار مفید است اگر فرم شما به عنوان یک نظرسنجی برای دریافت بازخورد از کاربران استفاده شود، ایجاد گزارش در زمینه های فرم تماس قابل انتخاب را آسان می کند. این گزارش همچنین می تواند برای مطالعه رایج ترین داده های وارد شده در فرم تماس و دریافت ایده بهتر از مشخصات و نیازهای مشتری خود استفاده شود.

از یک دکمه چاپ در انتهای صفحه می توان برای چاپ گزارش مقادیر مربوط به فیلد فرم تماس انتخابی در قالبی مناسب برای چاپ استفاده کرد.

گزارشات ایمیل خودکار

افزونه فرم تماس به ایمیل امکان تنظیم دو نوع گزارش ایمیل خودکار (دوره ای) را می دهد:

گزارش های ایمیل جهانی: می توان آن را در زیر لیست فرم ها تنظیم کرد. این گزارش هر چند روز مشخص گزارشی را با ارسال های جدید تمامی فرم ها ارسال می کند.

گزارش های ایمیل فرم: می توان در صفحه تنظیمات هر فرم راه اندازی کرد. این گزارش هر چند روز مشخص گزارشی را با ارسال های جدید فرم مربوطه ارسال می کند.

گزارش ها در یک فایل CSV / Excel به ایمیل ها پیوست می شوند. در هر دو مورد می توان آدرس ایمیل مقصد، موضوع ایمیل، متن ایمیل و فاصله زمانی گزارش را مشخص کرد. اطلاعات بیشتر در بخش «یادداشت‌های دیگر» موجود است.

پشتیبانی از زبان

افزونه فرم تماس به ایمیل با همه مجموعه نویسه ها سازگار است. ناحیه عیب یابی شامل گزینه هایی برای تغییر رمزگذاری جداول پایگاه داده افزونه در صورت نیاز است.

ترجمه‌ها از طریق فایل‌های PO/MO واقع در پوشه افزونه «زبان‌ها» در «فرم تماس به ایمیل» پشتیبانی می‌شوند.

ترجمه های زیر قبلاً در افزونه گنجانده شده است:

انگلیسی
ایتالیایی
پرتغالی
پرتغالی (برزیل)
روسی
لهستانی
ترکی
آفریقایی (af)
عربی (ار)
ارمنی (hy_AM)
آذربایجانی (از)
باسک (EU)
بلاروسی (be_BY)
بوسنیایی (bs_BA)
بلغاری (bg_BG)
کاتالان (حدود)
کردی مرکزی (ckb)
چینی (چین zh_CN)
چینی (تایوان zh_TW)
کرواتی (ساعت)
چک (cs_CZ)
دانمارکی (da_DK)
هلندی (nl_NL)
اسپرانتو (eo_EO)
استونیایی (et)
فنلاندی (fi)
فرانسوی (fr_FR)
گالیسی (gl_ES)
گرجی (ka_GE)
آلمانی (de_DE)
یونانی (el)
عبری (he_IL)
هندی (hi_IN)
مجارستانی (hu_HU)
بنگالی هند (bn_IN)
اندونزیایی (id_ID)
ایرلندی (ga_IE)
ژاپنی (ja)
کره ای (ko_KR)
لتونی (lv)
لیتوانیایی (lt_LT)
مقدونی (mk_MK)
مالایی (ms_MY)
مالایالام (ml_IN)
مالتی (mt_MT)
نروژی (nb_NO)
فارسی (fa_IR)
پنجابی (pa_IN)
رومانیایی (ro_RO)
صربی (sr_RS)
اسلواکی (sk_SK)
اسلوونیایی (sl_SI)
اسپانیایی (es_ES)
سوئدی (sv_SE)
تاگالوگ (TL)
تامیل (ta)
تایلندی (ام)
اوکراینی (بریتانیا)
فرم تماس با به روز رسانی ایمیل

ویژگی‌های جدید در فرم تماس با ایمیل نسخه 1.2.7 بر اساس بازخورد دریافتی منتشر شده است و مایلیم از همه افرادی که از توسعه پشتیبانی کرده‌اند، بازخورد و درخواست‌های ویژگی را ارائه کرده‌اند تشکر کنیم. افزونه در حال حاضر بیش از 630000 بارگیری/نصب دارد و مجموعه جدیدی از به روز رسانی ها در حال آماده سازی است، از هرگونه درخواست ویژگی استقبال می شود. متشکرم!

جدید: فرم ساز

در آخرین به روز رسانی، یک فرم ساز برای افزودن/تغییر/حذف بصری فیلدهای متنی، نواحی متنی و ایمیل ها با اعتبارسنجی مربوطه اضافه شد.
باز کردن پیام‌های فرم تماس در اکسل: به بخش «گزارش‌ها» یا «پیام‌ها» بروید. دکمه ای با عنوان “صادرات به CSV” وجود دارد. فایل‌های CSV را می‌توان در اکسل باز کرد، فقط روی فایل CSV دانلود شده دوبار کلیک کنید، این فایل حاوی فرم تماس انتخاب‌شده ارسالی، یکی در هر خط است.

حذف پیام فرم تماس: به بخش “پیام ها” بروید و از دکمه “حذف” برای پیام فرم تماسی که می خواهید حذف کنید استفاده کنید. هر ردیف در آن لیست یک فرم تماس ارسالی است.

ایمیل فرم تماس را از کاربر دریافت کنید: ایمیلی که از آن استفاده می‌شود، یک ایمیل ثابت است که در تنظیمات فرم تماس مشخص شده است، این به جلوگیری از طبقه‌بندی به عنوان هرزنامه کمک می‌کند، اما وقتی روی ایمیل دریافتی روی “پاسخ” ضربه می‌زنید، آدرس ایمیل کاربر را فشار می‌دهید. ظاهر خواهد شد به شما امکان می دهد به راحتی به پیام های فرم تماس پاسخ دهید. برای این منظور از هدر “پاسخ به” استفاده می شود.

سفارشی کردن تصویر کپچا: تصویر کپچای استفاده شده در فرم تماس 100% در افزونه پیاده سازی شده است، به این ترتیب شما نیازی به تکیه بر خدمات/سرورهای شخص ثالث ندارید. علاوه بر تنظیمات برای سفارشی کردن طراحی کپچا، می توانید فونت فایل ها را نیز جایگزین کنید  در پوشه “contact-form-to-email/captcha/” قرار دارد. فونت ها به عنوان پایه برای رندر کپچا در فرم تماس استفاده می شود.

فرمت ایمیل فرم تماس: ایمیل‌های اعلان‌هایی که از فرم تماس ارسال می‌شوند می‌توانند ایمیل‌های متنی یا ایمیل‌های HTML باشند. ایمیل‌های متنی ساده در بیشتر موارد ترجیح داده می‌شوند، زیرا ویرایش آسان‌تر و عبور از فیلترهای ضد هرزنامه با احتمال بیشتر است.

دکمه Clone فرم تماس: دکمه کلون یک فرم تماس کامل را با تنظیمات آن کپی می کند. پیام‌ها / ایمیل‌های فرم تماس و آمار تکراری نیستند.

دکمه ارسال فرم تماس سفارشی

اطلاعات بخش تنظیمات هر فرم وجود دارد که به شما امکان می دهد برچسب دکمه ارسال را مشخص کنید.

از class=”pbSubmit” می توان برای تغییر سبک دکمه ها استفاده کرد.

استایل ها را می توان در هر یک از فایل های CSS موضوع شما اعمال کرد یا سبک های مورد نیاز را به “فرم تماس با پلاگین ایمیل >> قسمت سفارشی سازی >> افزودن سبک های سفارشی” اضافه کرد (در پایین صفحه که حاوی لیست فرم ها است. )

برای تغییرات بیشتر، دکمه ارسال در انتهای فایل “cp-public-int.inc.php” قرار دارد.

برای تغییرات کلی سبک‌های CSS در فرم و نمونه‌ها، این ورودی پرسش‌های متداول را بررسی کنید: https://form2email.dwbooster.com/faq#q82

سفارشی کردن گزارش های ایمیل خودکار

تنظیمات گزارش‌های ایمیل (هم گزارش‌های کلی و هم گزارش‌های فرم) شامل فیلدهای پیکربندی زیر است:

فعال کردن گزارش ها؟: گزینه ای برای فعال / غیر فعال کردن گزارش ها.
ارسال گزارش هر: هر چند روز یک بار گزارش ارسال می شود.
ارسال بعد از این ساعت (زمان سرور): زمان تقریبی که در آن گزارش ها ارسال می شود. این زمان بر اساس زمان سرور است. برای ارسال گزارش ها به برخی فعالیت ها در وب سایت نیاز است. می توانید یک cron را برای زمان تحویل دقیق تر تنظیم کنید.
ارسال ایمیل از: ایمیل «از» مورد استفاده برای گزارش‌ها. برای رد شدن از فیلترهای ضد هرزنامه از آدرس‌های @aol.com و @hotmail.com خودداری کنید.
ارسال به ایمیل(ها): لیست ایمیل هایی (با کاما جدا شده) که گزارش ها را دریافت می کنند.
موضوع ایمیل: موضوع ایمیلی که همراه با فرم تماس با گزارشات ایمیل ارسال می شود.
فرمت ایمیل؟: فرمت ایمیلی که با فرم تماس به گزارش های ایمیل ارسال می شود. می تواند HTML یا متن ساده باشد. در بیشتر موارد، تنظیم متن ساده آسان‌تر است و مشکلات کمتری با سرویس‌های ضد هرزنامه دارد.
متن ایمیل (فایل CSV پیوست خواهد شد): محتوای ایمیل که حاوی فرم تماس با گزارشات ایمیل است. گزارش ها در قالب CSV به ایمیل پیوست می شود.
پایگاه داده فرم تماس

پیام های دریافت شده از طریق فرم تماس در جدول پایگاه داده فرم تماس وردپرس “wp_cftemail_messages” ذخیره می شوند. می‌توانید آن داده‌ها را در قالب گزارش‌های ایمیل خودکار یا در قالب CSV/Excel از ناحیه فهرست پیام‌ها صادر کنید. در صورت نیاز، همچنین می توانید برای پردازش بیشتر داده های فرم تماس مستقیماً از آن جدول پرس و جو کنید.

وارد کردن پیام ها

گزینه ای برای وارد کردن پیام ها به افزونه فرم تماس به ایمیل وجود دارد. این گزینه در زیر لیست پیام ها قرار دارد و دارای برچسب “وارد کردن CSV” است.

پیام ها را می توان در یک فایل CSV جدا شده با کاما وارد کرد. یک رکورد در هر خط، یک فیلد در هر ستون. از ردیف سرصفحه با نام فیلدها استفاده نکنید.

3 ستون اول فایل CSV زمان، آدرس IP و آدرس ایمیل است، اگر این اطلاعات را ندارید، سه ستون اول را خالی بگذارید. پس از آن ستون‌های اولیه، فیلدها (ستون‌ها) باید به همان ترتیبی ظاهر شوند که در فرم ظاهر شوند.

فرمت نمونه برای فایل CSV:

2013-04-21 18:50:00, 192.168.1.12، john@sample.com، “john@sample.com”، “موضوع نمونه”، “نمونه پیام”
2013-05-16 20:49:00, 192.168.1.24، jane.smith@sample.com، “jane.smith@sample.com”، “موضوع دیگر”، “پیام دیگر”

از آدرس استفاده شده برای ایمیل ها

در بخش «پردازش فرم / تنظیمات ایمیل» اولین قسمت تنظیمات «ارسال ایمیل «از» نام دارد و دارای گزینه‌های زیر است:

از آدرس ایمیل ثابت که در زیر نشان داده شده است – گزینه پیشنهادی: اگر «از ثابت…» را انتخاب کنید، آدرس ایمیل مشتری در آدرس «به» ظاهر می‌شود که «پاسخ» را فشار دهید، این تنظیم توصیه‌شده برای جلوگیری از محدودیت‌های سرور ایمیل است.

از آدرس ایمیلی که مشتری نشان داده است: اگر «از ایمیل مشتری» را انتخاب کنید، ایمیل مشتری نیز هنگام دریافت ایمیل به صورت بصری ظاهر می‌شود، اما این مورد توسط همه سرویس‌های میزبانی پشتیبانی نمی‌شود، بنابراین این گزینه در توصیه نمی‌شود. اکثر موارد

سازنده فرم تماس را بکشید و رها کنید

فرم ساز به شما امکان می دهد فیلدهایی را به فرم تماس اضافه/ویرایش/حذف کنید و همچنین قوانین اعتبارسنجی فرم تماس خود را مشخص کنید (فیلدهای ضروری، فیلدهای ایمیل و غیره…).

انواع فیلدهای زیر در حال حاضر در نسخه منتشر شده در این فهرست وردپرس موجود است:

متن تک خطی: ورودی متن تک خطی کلاسیک.
ایمیل: این قسمت تأیید می کند که آدرس ایمیل دارای قالب معتبری است.
متن پاراگراف: ورودی متن چند خطی کلاسیک (textarea).

در نسخه‌های دیگر افزونه، فیلد زیر نیز موجود است: فیلد عددی با اعتبارسنجی‌های خاص، انتخابگر تاریخ، کادرهای انتخاب، دکمه‌های رادیویی چندگانه، کشویی / انتخاب، بارگذاری فیلدهای فایل، رمز عبور، تلفن با اعتبارسنجی خاص، متون ثابت، بخش‌های شکسته و شکسته‌های صفحه برای فرم‌های تماس چند صفحه‌ای.

سایر ویژگی های سازنده فرم تماس:

اعتبار سنجی فیلدهای برابر: برای مثال از آن برای تأیید یکسان بودن ایمیل یا متن تایپ شده در دو فیلد مختلف استفاده کنید. این برای فیلدهای «متن تک خطی» و «ایمیل» معتبر است.

فیلدهای وابسته: از این ویژگی برای نمایش/پنهان کردن فیلدها (هر نوع فیلد) بر اساس انتخاب انجام شده بر روی فیلدهای دیگر (چک باکس، دکمه های رادیویی یا فیلدهای انتخاب/بازشو) استفاده کنید. این ویژگی به طور کامل در این نسخه در دسترس نیست زیرا فیلدهای مرتبط گنجانده نشده است.

ویرایش تنظیمات فیلد در فرم ساز تماس:

وقتی روی فیلدی که قبلاً به قسمت سازنده فرم تماس اضافه شده کلیک می‌کنید، می‌توانید جزئیات و قوانین اعتبارسنجی آن را ویرایش کنید. خواص زیر موجود است:

برچسب فیلد: برچسب فیلد در فرم تماس عمومی و در ایمیل.
تگ فیلد پیام: علاوه بر تگ عمومی %INFORMATION%، می‌توانید از این تگ برای نشان دادن مقدار فیلد در یک برچسب خاص از ایمیل استفاده کنید. اطلاعات بیشتر در فرم تماس با وردپرس به ایمیل پرسش‌های متداول.
تنظیمات خاص: تنظیمات به نوع زمینه بستگی دارد.
قانون اعتبارسنجی: قوانین اعتبارسنجی به نوع فیلد بستگی دارد، به عنوان مثال: الزامی، ایمیل معتبر، …
مقدار از پیش تعریف شده: مقدار از پیش پر شده برای فیلد، در صورت وجود.
دستورالعمل برای کاربر: این متن به شکل کوچکتر در زیر فیلد ظاهر می شود. برای دادن دستورالعمل به کاربر مفید است.
کلمات کلیدی طرح بندی CSS را اضافه کنید: ظاهر و احساس را سفارشی کنید. اطلاعات بیشتر در فرم تماس با وردپرس به ایمیل پرسش‌های متداول.

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها