٪۴۰ تخفیف تابستانه شروع شد! بزرگترین حراج سال ما

به ما بپیوندید

افزونه وردپرس نویسه‌گردانی لینک‌ها و نام فایل‌ها

شرح Cyr to lat reloaded نسخه بهبود یافته پلاگین محبوب Cyr به lat است که توسط Sergei Biriukov ایجاد شده است و پلاگین Rus-To-Lat توسط Anton Skorobogatov طراحی شده است. اگرچه این افزونه هنوز آسان و ساده است، ما پایه…

محمد یوسفی

23 نوامبر 2021

شرح

Cyr to lat reloaded نسخه بهبود یافته پلاگین محبوب Cyr به lat است که توسط Sergei Biriukov ایجاد شده است و پلاگین Rus-To-Lat توسط Anton Skorobogatov طراحی شده است. اگرچه این افزونه هنوز آسان و ساده است، ما پایه نماد و کد منبع را به روز کرده ایم و اشکالات شناخته شده را برطرف کرده ایم.

آوانویسی چیست؟ این اصطلاح معمولاً به عملی با هدف تبدیل نمادها از یک زبان به زبان دیگر اشاره دارد. مثلاً وقتی علامت های سیریلیک را به لاتین تغییر می دهیم. از آنجایی که اکثر اینترنت از نمادهای لاتین استفاده می کند، همه نرم افزارها با پشتیبانی کامل لاتین طراحی شده اند – نه سیریلیک، چینی یا هر چیز دیگری. به همین دلیل است که هر زمان که نام‌های سیریلیک را اختصاص می‌دهید، می‌توانید در URLهای مطلق آنها با مشکلات دسترسی مواجه شوید. علاوه بر این، سیریلیک در پیوندها واقعاً خوانایی URL مطلق را بدتر می کند. و در این صورت ممکن است به نویسه‌گردانی پیوندها و نام فایل‌ها نیاز داشته باشید.

ما یک افزونه نویسه‌گردانی ساده به نام Cyr to lat reloaded ایجاد کرده‌ایم. به طور خودکار نمادهای سیریلیک، گرجی و ترکی را با لاتین جایگزین می کند و URL های مطلق قابل خواندن برای پست ها، بخش ها، علائم، محصولات و انواع پست های سفارشی ایجاد می کند. علاوه بر این، این افزونه نام فایل های نادرست را برطرف می کند و علائم اضافی را حذف می کند که ممکن است باعث ایجاد مشکل در دسترسی شود.

در اینجا نمونه ای از URL سیریلیک آمده است:

http://webcraftic.com/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D1%82-%D0%BC%D0%B8%D1%80

اکنون همان پیوند، اما به لاتین ترجمه شده است:

http://webcraftic.com/privet-mir

آیا تفاوت را میبینید؟ اولین مورد فقط توسط مرورگر رمزگذاری شده و شناسایی می شود، زمانی که دومی با نمادهای لاتین کوتاه تر و واضح تر باشد.

نام فایل تصویر اشتباه است:

%D0%BC%D0%BE%D0%B5_image_ 290.jpg

A+nice+picture.png

مثال نویسه‌گردانی تصویر – نام قابل خواندن بدون کاراکترهای خاص:

moe_image_ 290.jpg

a-nice-picture.png

شما می توانید تمام قوانین اساسی ایجاد نام فایل ها را نادیده بگیرید، اما یک روز قطعا با لینک های بد در تصاویر و خطای 404 در لینک های مستقیم به فایل ها مواجه خواهید شد.

توصیه می کنیم فایل ها را با علائم لاتین نام گذاری کنید. افزونه بارگذاری مجدد Cyr-to-lat می تواند این کار را به صورت خودکار در هر بار بارگذاری فایل برای شما انجام دهد. در این صورت هیچ لینک بدی وجود نخواهد داشت.

امکانات

URL های مطلق پست ها، صفحات، بخش ها و برچسب های موجود را به طور خودکار (پس از فعال سازی افزونه) تبدیل می کند.
یکپارچگی URL های مطلق را حفظ می کند.
نام فایل ها را در پیوست ها ترجمه می کند.
نویسه‌گردانی نام فایل‌های پیوست را انجام می‌دهد.
از نمادهای روسی، بلاروسی، اوکراینی، بلغاری، گرجی، یونانی، ارمنی، صربستان پشتیبانی می کند
پشتیبانی از افزونه فیلدهای سفارشی پیشرفته
پشتیبانی از افزونه Asgaros
پشتیبانی از افزونه Buddypress
نسخه توسعه یافته پلاگین با پنل کنترل
Cyrlitera – نویسه‌گردانی پیوندها و نام فایل‌ها
Clearfy – افزونه بهینه سازی وردپرس و غیرفعال کردن ultimate tweaker

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها