٪۴۰ تخفیف تابستانه شروع شد! بزرگترین حراج سال ما

به ما بپیوندید

افزونه وردپرس درج صفحات

شرح Insert Pages به شما امکان می دهد هر محتوای وردپرس (به عنوان مثال، صفحات، پست ها، انواع پست سفارشی) را با استفاده از Shortcode API در سایر محتوای وردپرس جاسازی کنید. همچنین شامل یک ویجت برای درج صفحات در…

محمد یوسفی

23 نوامبر 2021

شرح

Insert Pages به شما امکان می دهد هر محتوای وردپرس (به عنوان مثال، صفحات، پست ها، انواع پست سفارشی) را با استفاده از Shortcode API در سایر محتوای وردپرس جاسازی کنید. همچنین شامل یک ویجت برای درج صفحات در هر ناحیه ویجت است.

قدرت واقعی Insert Pages زمانی به دست می‌آید که شروع به ایجاد انواع پست سفارشی می‌کنید، چه به صورت برنامه‌ریزی شده در قالب خود یا از افزونه دیگری مانند Custom Post Type UI. سپس می‌توانید انواع داده‌های رایج (مانند ویدیوها، آزمون‌ها، تاریخ‌های سررسید) را به انواع پست سفارشی خود انتزاع کنید و سپس با قرار دادن آنها به عنوان یک کد کوتاه، آن قطعات محتوا را در صفحات و پست‌های معمولی خود نشان دهید.

آموزش پیشرفته

Contributor Wes Modes با مهربانی یک آموزش به روز شده برای دوره گوتنبرگ نوشته است که بر ایجاد یک نوع پست سفارشی با فیلدهای سفارشی و یک الگوی سفارشی برای ارائه محتوا متمرکز شده است. آن را اینجا بخوانید: https://medium.com/@wesmodes/using-wordpress-insert-pages-plugin-with-your-custom-post-types-and-custom-templates-535c141f9635

مثال: حالت استفاده معمولی

فرض کنید دوره ای را تدریس می کنید و دائماً به تاریخ مقرر در وب سایت دوره خود اشاره می کنید. ترم بعد تاریخ سررسید تغییر می کند و شما باید بروید تمام مکان هایی را که به آن مراجعه کرده اید تغییر دهید. در عوض، ترجیح می دهید فقط یک بار تاریخ را تغییر دهید! با Insert Pages می توانید کارهای زیر را انجام دهید:

یک نوع پست سفارشی به نام تاریخ سررسید ایجاد کنید.
تاریخ سررسید جدیدی به نام تاریخ سررسید تکلیف 1 با محتوای آن جمعه 22 نوامبر 2013 ایجاد کنید.
تمام صفحاتی را ویرایش کنید که در آن تاریخ سررسید رخ می دهد و از دکمه نوار ابزار Insert Pages برای درج یک مرجع به سررسیدی که ایجاد کرده اید استفاده کنید. حتماً نمایشگر را روی Content تنظیم کنید تا جمعه 22 نوامبر 2013 هر کجا که آن را وارد می‌کنید نشان داده شود. کد کوتاهی که ایجاد کردید باید چیزی شبیه به این باشد: [insert page=”assignment-1-due-date” display=’content’]
خودشه! اکنون، وقتی می‌خواهید تاریخ سررسید را تغییر دهید، فقط پست سفارشی تاریخ سررسید تعیین تکلیف 1 را که ایجاد کرده‌اید ویرایش کنید و به‌طور خودکار در تمام صفحاتی که آن را درج کرده‌اید به‌روزرسانی می‌شود.
مثال: Advanced Use Case

فرض کنید سایت شما محتوای ویدیویی زیادی دارد و می‌خواهید رونوشت‌های ویدیویی و طول ویدیو را همراه با ویدیوها در هر کجا که آنها را نشان می‌دهید، اضافه کنید. فقط می‌توانید رونوشت‌ها را در محتوای صفحه زیر ویدیو بچسبانید، اما پس از آن باید این کار را در هر صفحه‌ای که ویدیو در آن نشان داده می‌شود انجام دهید. (از نظر معماری نیز ایده بدی است!) با Insert Pages، می‌توانید از یک نوع پست سفارشی استفاده کنید و یک قالب تم سفارشی ایجاد کنید تا ویدیوها + رونوشت‌ها + طول‌ها را همانطور که می‌خواهید نمایش دهید!

یک نوع پست سفارشی به نام Video ایجاد کنید.
از افزونه ای مانند Advanced Custom Fields برای افزودن فیلدهای اضافی به نوع پست سفارشی ویدیوی جدید خود استفاده کنید. یک فیلد URL ویدیو، یک قسمت رونوشت، و یک قسمت طول ویدیو اضافه کنید.
یک ویدیو جدید به نام My Awesome Video با مقادیر زیر در فیلدهای آن ایجاد کنید:
آدرس ویدیو: http://www.youtube.com/watch?v=oHg5SJYRHA0
رونوشت: ما با عشق غریبه نیستیم، شما قوانین را می دانید و من نیز همینطور…
مدت ویدیو: 3:34
یک قالب در طرح زمینه خود ایجاد کنید تا بتوانیم محتوای ویدیویی را همانطور که می خواهیم نمایش دهیم. من این مرحله را در اینجا پوشش نمی‌دهم زیرا بسیار درگیر است، اما می‌توانید در Codex WordPress کمک بیشتری بیابید. بیایید فرض کنیم الگویی به نام Video with transcript (video-with-transcript.php) ایجاد کرده اید که ویدیوی یوتیوب را در یک جعبه نمایشی نمایش می دهد و شامل دکمه ای است که متن رونوشت را زمانی که کاربر روی آن کلیک می کند نشان می دهد.
صفحاتی را ویرایش کنید که می خواهید ویدیو در آنها نمایش داده شود و از دکمه نوار ابزار Insert Pages برای درج ارجاع به ویدیویی که ایجاد کرده اید استفاده کنید. مطمئن شوید که نمایشگر را روی استفاده از یک الگوی سفارشی تنظیم کنید و الگوی جدید خود را Video with transcript انتخاب کنید. کد کوتاهی که ایجاد کردید باید چیزی شبیه به این باشد: [insert page=”my-wesome-video” display=’video-with-transcript.php’]
خودشه! اکنون می‌توانید انواع محتوای ویدیویی را ایجاد کنید و بدانید که در پایگاه داده به‌عنوان نوع پست سفارشی خود به‌طور تمیز ردیابی می‌شود، و می‌توانید ویدیوها را در سراسر سایت خود قرار دهید و نگران محتوای تکراری زیاد نباشید.

امکانات بی پایان هستند!

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها