٪۴۰ تخفیف تابستانه شروع شد! بزرگترین حراج سال ما

به ما بپیوندید

افزونه وردپرس مدیر تغییر مسیر ایمن

شرح به راحتی و ایمن تغییر مسیرهای سایت خود را به روش وردپرس مدیریت کنید. پلاگین های تغییر مسیر زیادی در دسترس هستند. اکثر آنها تغییر مسیرها را در جدول گزینه ها یا در جداول سفارشی ذخیره می کنند. اکثر…

محمد یوسفی

28 نوامبر 2021

شرح

به راحتی و ایمن تغییر مسیرهای سایت خود را به روش وردپرس مدیریت کنید. پلاگین های تغییر مسیر زیادی در دسترس هستند. اکثر آنها تغییر مسیرها را در جدول گزینه ها یا در جداول سفارشی ذخیره می کنند. اکثر آنها هزاران گزینه غیر ضروری را ارائه می دهند. برخی از آنها پیامدهای عملکردی جدی دارند (ورود به سیستم خطای 404). Safe Redirect Manager تغییر مسیرها را به عنوان انواع پست سفارشی ذخیره می کند. این باعث می شود داده های شما قابل حمل و وب سایت شما مقیاس پذیر باشد. Safe Redirect Manager برای مدیریت ترافیک سطح سازمانی ساخته شده است و در وب سایت های انتشارات عمده استفاده می شود. این افزونه تنها با آنچه که شما به دنبال دستور وردپرس به آن نیاز دارید ارائه می شود، نه گزینه ها. اکشن ها و فیلترها این افزونه را بسیار توسعه پذیر می کند.

افزونه را در GitHub فورک کنید.

پیکربندی

هیچ تنظیمات جامعی برای این افزونه وجود ندارد. برای مدیریت تغییر مسیرها، به پانل مدیریت (“ابزار” > “مدیر تغییر مسیر ایمن”) بروید.

هر تغییر مسیر شامل چند فیلد است که می توانید از آنها استفاده کنید:

“تغییر مسیر از”

این باید مسیری نسبت به ریشه نصب وردپرس شما باشد. هنگامی که شخصی از سایت شما با مسیری مطابق با این مسیر بازدید می کند، تغییر مسیر رخ می دهد. اگر سایت شما در http://example.com/wp/ قرار دارد و می‌خواهید http://example.com/wp/about را به http://example.com هدایت کنید، «Redirect From» شما /about خواهد بود. .

با کلیک کردن بر روی کادر “فعال کردن Regex” به شما امکان می دهد از عبارات منظم در مسیر خود استفاده کنید. آموزش های بسیار خوبی در مورد عبارات منظم وجود دارد.

همچنین می‌توانید در مسیرهای «Redirect From» از حروف عام استفاده کنید. با افزودن یک * در انتهای URL، تغییر مسیر شما با هر درخواستی که با “Redirect From” شما شروع می شود مطابقت خواهد داشت. Wildcards از جایگزین‌ها پشتیبانی می‌کنند. این بدان معناست که اگر در مسیر from خود یک علامت عام دارید که با یک رشته مطابقت دارد، می توانید آن رشته را جایگزین یک کاراکتر عام در مسیر “Redirect To” خود کنید. به عنوان مثال، اگر “Redirect From” شما /test/*، “Redirect To” شما http://google.com/* و مسیر درخواستی /test/string باشد، کاربر به http:// هدایت می شود. /google.com/string.

“تغییر مسیر به”

این باید یک مسیر (یعنی /test) یا یک URL (به عنوان مثال http://example.com/wp/test) باشد. اگر مسیر درخواستی با «Redirect From» مطابقت داشته باشد، به اینجا هدایت می‌شوند. “Redirect To” از جایگزینی حروف عام و عبارات منظم پشتیبانی می کند.

“کد وضعیت HTTP”

کدهای وضعیت HTTP اعدادی هستند که حاوی اطلاعاتی در مورد یک درخواست هستند (یعنی موفقیت آمیز، غیرمجاز، یافت نشدن و غیره). تقریباً همیشه باید از 302 (به طور موقت جابجا شده) یا 301 (به طور دائم منتقل شده) استفاده کنید.

توجه داشته باشید:

تغییر مسیرها با استفاده از Transients API ذخیره می شوند. انقباض حافظه پنهان زمانی رخ می‌دهد که تغییر مسیرها اضافه، به‌روزرسانی و حذف می‌شوند، بنابراین نباید از تغییر مسیرهای قدیمی استفاده کنید.
به‌طور پیش‌فرض، افزونه برای جلوگیری از مشکلات عملکرد، حداکثر ۲۵۰ تغییر مسیر را مجاز می‌کند. یک فیلتر srm_max_redirects وجود دارد که می توانید از آن برای افزایش این تعداد استفاده کنید.
“Redirect From” و مسیرهای درخواستی به طور پیش فرض به حروف بزرگ و کوچک حساس نیستند.
توسعه دهندگان می توانند از فیلتر srm_additional_status_codes برای اضافه کردن کدهای وضعیت در صورت نیاز استفاده کنند.

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها