٪۴۰ تخفیف تابستانه شروع شد! بزرگترین حراج سال ما

به ما بپیوندید

افزونه وردپرس امنیت حصار کلمه

  دانلودWordfence Security – فایروال و اسکن بدافزارتوسط Wordfence  جزئیات بررسی ها نصب و راه اندازی پشتیبانی توسعه شرح محبوب ترین WORDPRESS FIREWALL و اسکنر امنیت Wordfence شامل یک فایروال نقطه پایانی و اسکنر بدافزار است که از ابتدا برای…

محمد یوسفی

18 اکتبر 2021

 

 • دانلودWordfence Security – فایروال و اسکن بدافزارتوسط Wordfence 

  جزئیات
  بررسی ها
  نصب و راه اندازی
  پشتیبانی
  توسعه
  شرح
  محبوب ترین WORDPRESS FIREWALL و اسکنر امنیت

  Wordfence شامل یک فایروال نقطه پایانی و اسکنر بدافزار است که از ابتدا برای محافظت از وردپرس ساخته شده است. Feed Defense Feed ما Wordfence را با جدیدترین قوانین فایروال ، امضای بدافزار و آدرس های IP مخرب مورد نیاز برای ایمن نگه داشتن وب سایت شما قرار می دهد. Wordfence با 2FA و مجموعه ای از ویژگی های اضافی ، جامع ترین راه حل امنیتی وردپرس موجود است.

  دیوار آتش WORDPRESS
  Web Firewall ترافیک مخرب را شناسایی و مسدود می کند. ساخته شده و نگهداری شده توسط یک تیم بزرگ 100٪ بر امنیت وردپرس متمرکز شده است.
  [حق بیمه] قانون فایروال در زمان واقعی و به روز رسانی امضای بدافزار از طریق تهدید دفاع تهدید (نسخه رایگان 30 روز به تأخیر می افتد).
  [حق بیمه] بلاک لیست IP در زمان واقعی همه درخواست های مخرب ترین IP ها را مسدود می کند و از سایت شما در عین کاهش بار محافظت می کند.
  از سایت شما در نقطه پایانی محافظت می کند و امکان ادغام عمیق با وردپرس را فراهم می کند. بر خلاف گزینه های ابری ، رمزگذاری را خراب نمی کند ، نمی توان از آن عبور کرد و نمی تواند داده ها را نشت کند.
  اسکنر بدافزار یکپارچه درخواست هایی را که شامل کد یا محتوای مخرب هستند مسدود می کند.
  محافظت در برابر حملات نیروی وحشیانه با محدود کردن تلاش های ورود به سیستم.
  اسکنر امنیت WORDPRESS
  اسکنر بدافزار فایل های اصلی ، تم ها و افزونه ها را برای بدافزار ، آدرس های اینترنتی نامناسب ، درهای پشتی ، هرزنامه های SEO ، تغییر مسیرهای مخرب و تزریق کد بررسی می کند.
  [Premium] به روز رسانی امضای بدافزار در زمان واقعی از طریق تهدید دفاع تهدید (نسخه رایگان 30 روز به تأخیر می افتد).
  فایلهای اصلی ، موضوعات و افزونه های شما را با مخزن WordPress.org مقایسه می کند ، یکپارچگی آنها را بررسی کرده و هرگونه تغییر را به شما گزارش می دهد.
  تعمیر فایل هایی که با بازنویسی آنها با نسخه اصلی و اصلی تغییر کرده اند. فایلهایی را که به راحتی در رابط Wordfence تعلق ندارند حذف کنید.
  سایت شما را از نظر آسیب پذیری های امنیتی شناخته شده بررسی می کند و در صورت بروز هرگونه مشکل به شما هشدار می دهد. همچنین هنگامی که افزونه بسته یا رها شده است ، به شما در مورد مشکلات احتمالی امنیتی هشدار می دهد.
  با اسکن محتویات فایل ، پست ها و نظرات برای URL های خطرناک و محتوای مشکوک ، امنیت محتوای شما را بررسی می کند.
  [Premium] بررسی می کند که آیا سایت یا IP شما به دلیل فعالیت های مخرب ، ایجاد هرزنامه یا سایر مشکلات امنیتی در لیست مسدود شده است یا خیر.
  ورود به سیستم امنیت
  احراز هویت دو عاملی (2FA) ، یکی از مطمئن ترین اشکال احراز هویت سیستم از راه دور که از طریق هر برنامه یا سرویس احراز هویت مبتنی بر TOTP قابل دسترسی است.
  صفحه ورود CAPTCHA ورود ربات ها به سیستم را متوقف می کند.
  2FA را به XML-RPC غیرفعال یا اضافه کنید.
  ورود مدیران با استفاده از گذرواژه های شناخته شده آسیب دیده را مسدود کنید.
  WORDFENCE CENTRAL
  Wordfence Central یک راه قدرتمند و کارآمد برای مدیریت امنیت چندین سایت در یک مکان است.
  به طور موثر وضعیت امنیتی همه وب سایت های خود را در یک نظر ارزیابی کنید. یافته های امنیتی دقیق را بدون ترک Wordfence Central مشاهده کنید.
  الگوهای قدرتمند پیکربندی Wordfence را بسیار ساده می کند.
  هشدارهای بسیار قابل تنظیم را می توان از طریق ایمیل ، پیام کوتاه یا Slack تحویل داد. با استفاده از گزینه های سطح شدت و گزینه هضم روزانه ، نسبت سیگنال به نویز را بهبود بخشید.
  پیگیری و هشدار در مورد رویدادهای مهم امنیتی از جمله ورود مدیر ، استفاده از رمز عبور ناقض و افزایش فعالیت ها.
  استفاده رایگان برای سایتهای نامحدود.
  ابزارهای امنیت
  با Live Traffic ، بازدیدها و تلاش های هک را که در بسته های تحلیلی دیگر در زمان واقعی نشان داده نشده است ، کنترل کنید. از جمله مبدا ، آدرس IP آنها ، زمان روز و زمان صرف شده در سایت شما.
  مهاجمان را با IP مسدود کنید یا قوانین پیشرفته ای را بر اساس محدوده IP ، نام میزبان ، نماینده کاربر و ارجاع دهنده ایجاد کنید.
  مسدود کردن کشور با Wordfence Premium در دسترس است.

  اسکرین شات ها

  داشبورد یک نمای کلی از امنیت سایت شما شامل اعلان ها ، آمار حمله و وضعیت ویژگی Wordfence به شما می دهد.
 • دیوار آتش سایت شما را از انواع متداول حملات و آسیب پذیری های امنیتی شناخته شده محافظت می کند.
 • Wordfence Security Scanner به شما اطلاع می دهد که آیا سایت شما به خطر افتاده است و سایر مسائل امنیتی را که باید برطرف شوند به شما هشدار می دهد..
 • Wordfence بسیار قابل تنظیم است و مجموعه وسیعی از گزینه ها برای هر ویژگی در دسترس است. گزینه های اسکن سطح بالا در بالا نشان داده شده است.
 • ویژگی های Brute Force Protection از شما در برابر حملات حدس زدن رمز عبور محافظت می کند.
  مهاجمان را بر اساس IP ، کشور ، محدوده IP ، نام میزبان ، مرورگر یا ارجاع دهنده مسدود کنید.
 • نمای Wordfence Live Traffic به شما فعالیت لحظه ای در سایت شما شامل ترافیک ربات و تلاش های سوء استفاده را نشان می دهد.
 • با احراز هویت دو عاملی امنیت ورود را به سطح بعدی برسانید.
 • ورود به سیستم با Wordfence 2FA آسان است.
  نصب و راه اندازیبرای نصب Wordfence وب سایت خود را با استفاده از مراحل زیر ایمن کنید:Wordfence را به صورت خودکار یا با بارگذاری فایل ZIP نصب کنید.
  Wordfence را از طریق منوی افزونه ها در وردپرس فعال کنید. Wordfence در حال حاضر فعال شده است.
  به منوی اسکن بروید و اولین اسکن خود را شروع کنید. اسکن برنامه ریزی شده نیز فعال می شود.
  پس از اتمام اولین اسکن ، لیستی از تهدیدها ظاهر می شود. برای ایمن سازی سایت خود یکی یکی آنها را مرور کنید.
  برای وارد کردن آدرس ایمیل خود به صفحه گزینه های Wordfence مراجعه کنید تا بتوانید هشدارهای امنیتی ایمیل را دریافت کنید.
  به صورت اختیاری ، سطح امنیتی خود را تغییر دهید یا گزینه های پیشرفته را تنظیم کنید تا گزینه های اسکن و حفاظت فردی برای سایت شما تنظیم شود.
  برای مشاهده فعالیت سایت خود در زمان واقعی ، روی گزینه “ترافیک زنده” کلیک کنید. آگاهی از وضعیت بخش مهمی از امنیت وب سایت است.برای نصب Wordfence روی نصب های چند سایت وردپرس:Wordfence را از طریق فهرست افزونه یا بارگذاری فایل ZIP نصب کنید.
  شبکه Wordfence را فعال کنید این مرحله مهم است زیرا تا زمانی که شبکه را فعال نکنید ، سایت های شما گزینه افزونه را در منوی افزونه های خود مشاهده می کنند. پس از فعال شدن آن گزینه ناپدید می شود.
  اکنون که Wordfence فعال شده است ، در منوی مدیریت شبکه شما ظاهر می شود. Wordfence در منوی هیچ سایت خاصی نمایش داده نمی شود.
  به منوی “اسکن” بروید و اولین اسکن خود را شروع کنید.
  Wordfence اسکن همه فایلهای نصب شده در وردپرس شما از جمله فایلهای موجود در فهرست blogs.dir سایتهای جداگانه شما را انجام می دهد.
  ترافیک زنده برای همه سایت های شبکه شما ظاهر می شود. اگر سیستم قاچاق زیادی دارید ممکن است بخواهید ترافیک زنده را غیرفعال کنید که ورود به DB متوقف می شود.
  قوانین فایروال و قوانین ورود به سیستم برای کل سیستم اعمال می شود. بنابراین اگر در ورود به سایت site1.example.com و site2.example.com ناموفق بودید 2 خطا محسوب می شود. ترافیک خزنده بین وبلاگ ها محاسبه می شود ، بنابراین اگر به سه سایت در شبکه ضربه بزنید ، همه بازدیدها جمع شده و این میزان دسترسی شما به سیستم محسوب می شود.
  سوالات متداولبرای دسترسی به اسناد رسمی ما که شامل توصیف ویژگی های امنیتی ، راه حل های رایج و کمک جامع است ، از وب سایت ما دیدن کنید.

  Wordfence Security چگونه سایت ها را در برابر مهاجمان محافظت می کند؟

  افزونه امنیتی وردپرس بهترین محافظت از وب سایت شما را ارائه می دهد. Wordfence Firewall با تغذیه دائماً به روز شده Threat Defense Feed ، شما را از هک شدن باز می دارد. Wordfence Scan از همان منبع اختصاصی استفاده می کند و به سرعت در مورد مسائل امنیتی یا اگر سایت شما به خطر بیفتد به شما هشدار می دهد. نمای ترافیک زنده به شما امکان می دهد در زمان واقعی ترافیک و هک در وب سایت خود را مشاهده کنید. مجموعه عمیقی از ابزارهای اضافی جامع ترین راه حل امنیتی وردپرس موجود را جمع بندی می کند.

  Wordfence Premium چه ویژگی هایی را فعال می کند؟

  ما یک کلید API ممتاز ارائه می دهیم که به روزرسانی های فوری تهدید دفاع دفاعی را در اختیار شما قرار می دهد که شامل یک لیست بلاک IP در زمان واقعی ، قوانین فایروال و امضای بدافزار است. پشتیبانی ممتاز ، مسدود کردن کشورها ، اسکنهای مکرر و بررسی هرزنامه و تبلیغات ناخواسته نیز شامل می شود. برای ثبت نام در Wordfence Premium همین حالا اینجا را کلیک کنید یا Wordfence را رایگان نصب کنید و محافظت از وب سایت خود را آغاز کنید.

  فایروال وردپرس Wordfence چگونه از وب سایت ها محافظت می کند؟
  Web Firewall با شناسایی ترافیک مخرب و مسدود کردن مهاجمان قبل از دسترسی به وب سایت شما ، مانع از هک شدن شما می شود.
  تهدید دفاع تهدید به طور خودکار قوانین فایروال را به روز می کند که شما را از آخرین تهدیدات محافظت می کند. اعضای ممتاز نسخه زمان واقعی را دریافت می کنند.
  تهدیدهای امنیتی رایج وردپرس مانند Googlebots های جعلی ، اسکن های مخرب هکرها و بات نت ها را مسدود کنید.
  Wordfence Security Scanner چه چک هایی را انجام می دهد؟
  فایل های اصلی ، تم ها و افزونه ها را در برابر نسخه های مخزن WordPress.org اسکن می کند تا یکپارچگی آنها را بررسی کند. تأیید امنیت منبع خود
  ببینید چگونه فایل ها تغییر کرده اند. به صورت اختیاری فایل های تغییر یافته را که تهدید امنیتی هستند تعمیر کنید.
  برای امضای بیش از 44000 نوع بدافزار شناخته شده که تهدیدهای امنیتی وردپرس شناخته شده اند ، اسکن می کند.
  اسکن بسیاری از درهای پشتی شناخته شده که باعث ایجاد حفره های امنیتی از جمله C99 ، R57 ، RootShell ، Crystal Shell ، Matamu ، Cybershell ، W4cking ، Sniper ، Predator ، Jackal ، Phantasma ، GFS ، Dive ، Dx و بسیاری دیگر می شود.
  به طور مداوم بدافزارها و آدرس های فیشینگ شامل همه نشانی های وب موجود در فهرست مرور ایمن Google را در همه نظرات ، پست ها و فایل های شما که تهدید امنیتی هستند ، اسکن می کند.
  اسکن برای ابتکارات درهای پشتی ، تروجان ها ، کد مشکوک و سایر مسائل امنیتی.
  Wordfence شامل چه ویژگی های نظارت امنیتی است؟
  تمام ترافیک خود را در زمان واقعی مشاهده کنید ، از جمله روبات ها ، انسان ها ، خطاهای 404 ، ورود به سیستم و خروج از سیستم و افرادی که بیشتر محتوای شما را مصرف می کنند. آگاهی موقعیتی شما را در مورد تهدیدهای امنیتی سایت شما افزایش می دهد.
  نمای واقعی از تمام ترافیک از جمله ربات های خودکار که اغلب تهدیدهای امنیتی هستند و بسته های تجزیه و تحلیل Javascript هرگز به شما نشان نمی دهد.
  ترافیک در زمان واقعی شامل DNS معکوس و موقعیت جغرافیایی در سطح شهر است. بدانید تهدیدات امنیتی کدام منطقه جغرافیایی است یا ناشی از
  فضای دیسک را که مربوط به امنیت است نظارت می کند زیرا بسیاری از حملات DDoS سعی می کنند تمام فضای دیسک را برای ایجاد منکر سرویس مصرف کنند.
  چه ویژگی های امنیتی ورود به سیستم گنجانده شده است
  تمام ترافیک خود را در زمان واقعی مشاهده کنید ، از جمله روبات ها ، انسان ها ، خطاهای 404 ، ورود به سیستم و خروج از سیستم و افرادی که بیشتر محتوای شما را مصرف می کنند. آگاهی موقعیتی شما را در مورد تهدیدهای امنیتی سایت شما افزایش می دهد.
  نمای واقعی از تمام ترافیک از جمله ربات های خودکار که اغلب تهدیدهای امنیتی هستند و بسته های تجزیه و تحلیل Javascript هرگز به شما نشان نمی دهد.
  ترافیک در زمان واقعی شامل DNS معکوس و موقعیت جغرافیایی در سطح شهر است. بدانید تهدیدات امنیتی از کدام منطقه جغرافیایی سرچشمه می گیرد.
  فضای دیسک را که مربوط به امنیت است نظارت می کند زیرا بسیاری از حملات DDoS سعی می کنند تمام فضای دیسک را برای ایجاد منکر سرویس مصرف کنند.
  اگر سایت من مشکل امنیتی داشته باشد چگونه به من هشدار داده می شود؟

  Wordfence هشدارهای امنیتی را از طریق ایمیل ارسال می کند. پس از نصب Wordfence ، لیستی از آدرس های ایمیل را که هشدارهای امنیتی در آنها ارسال می شود پیکربندی می کنید. وقتی هشدار امنیتی دریافت می کنید ، مطمئن شوید که سریعاً با آن برخورد می کنید تا از ایمن ماندن سایت خود اطمینان حاصل کنید.

  آیا در صورت استفاده از فایروال مبتنی بر ابر (WAF) به یک افزونه امنیتی مانند Wordfence نیاز دارم؟

  Wordfence امنیت نهایی را برای وب سایت وردپرس شما فراهم می کند. بر خلاف فایروال های مبتنی بر ابر ، Wordfence در محیط وردپرس اجرا می شود و به آن اطلاعاتی مانند ورود کاربر به سیستم ، هویت و سطح دسترسی آنها را می دهد. Wordfence از سطح دسترسی کاربر در بیش از 80٪ از قوانین فایروال که برای محافظت از وب سایت های وردپرس استفاده می کند ، استفاده می کند. اینجا درباره مشکل هویت Cloud WAF بیشتر بدانید. علاوه بر این ، می توان فایروال های مبتنی بر ابر را دور زد و سایت شما را در معرض حمله قرار داد. از آنجا که Wordfence بخشی جدایی ناپذیر از نقطه پایانی (وب سایت وردپرس شما) است ، نمی توان از آن عبور کرد. در اینجا با مشکل دور زدن Cloud WAF بیشتر آشنا شوید. برای محافظت کامل از سرمایه گذاری که در وب سایت خود انجام داده اید ، باید از روشی عمیق در زمینه امنیت استفاده کنید. Wordfence این رویکرد را دارد.

  Wordfence شامل چه ویژگی های مسدود کننده ای است؟
  مسدود کردن زمان واقعی مهاجمان شناخته شده اگر سایت دیگری که از Wordfence استفاده می کند مورد حمله قرار گیرد و مهاجم را مسدود کند ، سایت شما به طور خودکار محافظت می شود.
  مسدود کردن کل شبکه های مخرب شامل IP پیشرفته و دامنه WHOIS برای گزارش IP ها یا شبکه های مخرب و مسدود کردن کل شبکه ها با استفاده از دیوار آتش. تهدیدات امنیتی وردپرس را به صاحب شبکه گزارش دهید.
  به تهدیدات امنیتی وردپرس مانند خزنده های تهاجمی ، تراشه ها و ربات ها که اسکن های امنیتی را برای آسیب پذیری های سایت شما انجام می دهند محدود یا مسدود کنید.
  انتخاب کنید آیا می خواهید کاربران و روبات هایی را که قوانین امنیتی وردپرس شما را نقض می کنند ، مسدود یا کنترل کنید.
  کاربران ممتاز همچنین می توانند کشورها را مسدود کرده و اسکن را برای زمانهای خاص و فرکانس بالاتر برنامه ریزی کنند.
  تفاوت Wordfence با سایر افزونه های امنیتی وردپرس چیست؟
  Wordfence Security یک فایروال وردپرس است که به طور خاص برای وردپرس توسعه یافته است و مهاجمان را که به دنبال آسیب پذیری در سایت شما هستند ، مسدود می کند. Firewall توسط Feed Defense Feed ما تغذیه می شود که به طور مداوم با ظهور تهدیدات جدید به روز می شود. مشتریان حق بیمه به روز رسانی را در زمان واقعی دریافت می کنند.
  Wordfence یکپارچگی کد منبع وب سایت شما را در برابر مخزن رسمی وردپرس تأیید می کند و تغییرات را به شما نشان می دهد.
  اسکن Wordfence همه فایل ها ، نظرات و پست های شما را برای URL های موجود در فهرست مرور ایمن Google بررسی می کند. ما تنها افزونه ای هستیم که این افزایش امنیتی بسیار مهم را ارائه می دهیم.
  اسکن Wordfence مقدار زیادی از پهنای باند شما را مصرف نمی کند زیرا همه اسکن های امنیتی روی سرور وب شما اتفاق می افتد که باعث می شود سرعت بسیار بالایی داشته باشد.
  Wordfence به طور کامل از چند سایت وردپرس پشتیبانی می کند ، بدین معنی که می توانید با یک کلیک هر وبلاگی را در نصب چند سایت خود به صورت امنیتی اسکن کنید.
  Wordfence شامل احراز هویت دو عاملی است ، امن ترین راه برای متوقف کردن مهاجمان نیروی وحشی در مسیر آنها.
  Wordfence از IPv6 به طور کامل پشتیبانی می کند ، از جمله این امکان به شما این امکان را می دهد که آدرس آدرس های IPv6 را جستجو کنید ، محدوده IPv6 را مسدود کنید ، کشور IPv6 را شناسایی کرده و در آدرس های IPv6 و موارد دیگر جستجوی فاحش انجام دهید.
  آیا Wordfence وب سایت من را کند می کند؟

  خیر. Wordfence Security بسیار سریع است و از تکنیک هایی مانند ذخیره داده های پیکربندی خود برای جلوگیری از جستجوی پایگاه داده و جلوگیری از حملات مخرب که باعث کند شدن سایت شما می شود ، استفاده می کند.

  اگر سایت من قبلاً هک شده باشد چه؟

  Wordfence Security قادر است فایل های اصلی ، تم ها و افزونه ها را در سایت هایی که امنیت آنها قبلاً به خطر افتاده است ، تعمیر کند. می توانید این راهنمای نحوه تمیز کردن وب سایت هک شده با استفاده از Wordfence را دنبال کنید. با این حال ، لطفاً توجه داشته باشید که امنیت سایت نمی تواند تضمین شود مگر اینکه در صورت هک شدن سایت خود ، نصب مجدد کامل را انجام دهید. ما توصیه می کنیم فقط از Wordfence Security استفاده کنید تا سایت شما به حالت فعال درآید تا اطلاعات مورد نیاز برای نصب مجدد کامل را بازیابی کنید. اگر برای تعمیر سایت هک شده به کمک نیاز دارید ، ما خدمات تمیز کردن سایت با قیمت مناسب و با کیفیت بالا را ارائه می دهیم که شامل کلید Premium به مدت یک سال است.

  آیا Wordfence Security از IPv6 پشتیبانی می کند؟

  آره. ما به طور کامل از IPv6 با al پشتیبانی می کنیم

  توابع امنیتی شامل مسدود کردن کشور ، مسدود کردن محدوده ، جستجوی شهر ، جستجوی whois و سایر توابع امنیتی دیگر. اگر IPv6 را اجرا نمی کنید ، Wordfence در سایت شما نیز عالی عمل می کند. ما هر دو یا تنها یک طرح آدرس دهی را اجرا می کنیم با IPv4 و IPv6 کاملاً سازگار هستیم.

  آیا Wordfence Security از نصب چند سایت پشتیبانی می کند؟

  آره. چند سایت وردپرس به طور کامل پشتیبانی می شود. با استفاده از Wordfence می توانید با یک کلیک هر وبلاگ موجود در شبکه خود را از نظر بدافزار اسکن کنید. اگر یکی از مشتریان شما یک صفحه یا پستی با آدرس بدافزار شناخته شده ارسال کند که کل دامنه شما را تهدید به لیست بندی توسط Google کند ، در اسکن بعدی به شما هشدار می دهیم.

  چه گزینه های پشتیبانی برای کاربران Wordfence در دسترس است؟

  ارائه خدمات عالی به مشتریان برای ما بسیار مهم است. ما به همه مشتریان خود کمک می کنیم چه از نسخه Premium و چه از Wordfence رایگان استفاده می کنید. برای راهنمایی در مورد نسخه رایگان ، می توانید در انجمن ما ارسال کنید که در آن کارکنان اختصاصی به سوالات پاسخ می دهند. اگر به کمک سریعتر یا عمیق تری نیاز دارید ، مشتریان Premium می توانند بلیط پشتیبانی را به تیم پشتیبانی Premium ما ارسال کنند.

  از کجا می توانم درباره امنیت وردپرس اطلاعات بیشتری کسب کنم؟

  مرکز یادگیری امنیت وردپرس که برای هر سطح مهارتی طراحی شده است ، به عمق درک کاربران از بهترین شیوه های امنیتی با ارائه دسترسی رایگان به مقالات سطح ابتدایی ، مقالات عمیق ، فیلم ها ، نتایج نظرسنجی صنعت ، گرافیک و موارد دیگر اختصاص داده شده است.

  کجا می توانم شرایط استفاده و خط مشی رازداری Wordfence را پیدا کنم؟

  این موارد در وب سایت ما موجود است: شرایط استفاده و خط مشی رازداری

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها