٪۴۰ تخفیف تابستانه شروع شد! بزرگترین حراج سال ما

به ما بپیوندید

ابعاد و اندازه عکس در اینستاگرام: سایز پست و استوری در سال 1399

تصاویر اینستاگرام در سه اندازه مختلف منتشر می‌شوند که هرکدام کاربردهای خود را دارند. اندازه عکس در اینستاگرام اهمیت بسیاری دارد و بهتر است آن را بر اساس نیازهای خود انتخاب کنید. اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های مجازی است و…

محمد یوسفی

2 آوریل 2020

تصاویر اینستاگرام در سه اندازه مختلف منتشر می‌شوند که هرکدام کاربردهای خود را دارند. اندازه عکس در اینستاگرام اهمیت بسیاری دارد و بهتر است آن را بر اساس نیازهای خود انتخاب کنید.

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های مجازی است و در حال حاضر با ۱ میلیارد کاربر فعال، رتبه ششم را در میان پلتفرم‌های اجتماعی به خود اختصاص داده است. اینستاگرام متن‌های طولانی فیسبوک را با ساختار بهینه‌ی توییتر ترکیب کرده است و سعی کرده تصاویر را در مرکز توجه قرار دهد.

بر همین اساس بسیاری از کسب و کارها به اینستاگرام به عنوان یک پلتفرم بازاریابی قدرتمند نگاه می‌کنند. رویکرد مبتنی بر تصویر اینستاگرام باعث می‌شود که به راحتی بتوانید محصولات خود را به کاربران نشان دهید و با راهکارهای صحیح، آن را به هزاران (و بلکه میلیون‌ها) مخاطب جدید معرفی کنید.

اگر به این مفهوم باور پیدا کرده‌اید و قصد دارید طرح بازاریابی اینستاگرامی خود را شروع کنید، در ابتدا باید قوانین ابتدایی کار با اینستاگرام را بدانید. قوانینی که فرزندانتان خیلی قبل‌تر از شما می‌دانستند. قانون اول این است که اجازه ندهید اینستاگرام عکس شما را کراپ کند. شما زمان و منابع بسیاری را برای تولید تصاویر با کیفیت صرف می‌کنید. تصاویری که جزئیات محصولات شما را به خوبی نشان دهند و سپس اینستاگرام مقدار قابل توجه‌ای از آن را کراپ می‌کند.

برای اینکه عکس‌ها همان طور که هستند به نمایش دربیایند، باید آن ها را بهینه کنید، تا مطابق استانداردهای اندازه عکس در اینستاگرام آپلود شود.

ابعاد و اندازه عکس در اینستاگرام چقدر است؟

قبل از سال ۲۰۱۵ اینستاگرام فقط از عکس‌های مربعی پشتیبانی می‌کرد. امروزه آن‌ها دید خود را کمی گسترش دادند به طوری که از عکس‌های پرتره و منظره (عمودی و افقی) نیز استفاده می‌کنند. اگرچه این تصاویر نیز ابعاد منحصر به فردی دارند و هر تصویر در صورت نیاز به طور خودکار به این ابعاد برش داده می‌شود.

اندازه و ابعاد عکس در اینستاگرام را در ادامه می‌بینید:

  • ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ (۱:۱ – مربعی)
  • ۱۰۸۰ در ۱۳۵۰ (۴:۵ – عمودی)
  • ۱۰۸۰ در ۵۶۶ (۱.۹۱:۱ – افقی)

همان طور که می‌بینید عرض تصاویر بیشتر از ۱۰۸۰ پیکسل نیست. اگر که شما یک تصویر کوچک‌تر را در اینستاگرام آپلود کنید، برای اینکه به استاندارد اینستاگرام برسد ممکن است کشیده شود و کیفیت خود را از دست بدهد. همچنین اگر تصویر بزرگ‌تری را بارگذاری کنید به صورت خودکار کراپ خواهد شد. اگر تصویری را با ابعاد مناسب اما سایز بزرگتر آپلود کنید اینستاگرام آن را بدون کراپ کردن در ابعاد کوچک‌تر جای خواهد داد.

برای مشاهده ابعاد اصلی، روی تصاویر کلیک کنید.

چطور تصاویر پرتره و منظره (عمودی و افقی) در اینستاگرام آپلود کنم؟

بعد از انتخاب عکس مورد نظر از گالری خود، یک آیکون کراپ در پایین سمت چپ ظاهر خواهد شد. در اینجا اینستاگرام تصمیم می‌گیرد که چه حالی (افقی یا عمودی) برای عکس شما مناسب‌تر است. اگر که تصویر شما برای ابعاد جدید مناسب نیست، می‌توانید با کشیدن آن، با انتخاب خود تصویر را برش دهید.

بهترین اندازه عکس برای بازاریابی اینستاگرام کدام است؟

اگر به دنبال بازاریابی از طریق اینستاگرام هستید، بهترین اندازه عکس در اینستاگرام ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ (مقیاس ۱:۱) است. این موضوع شاید کمی محدودیت ایجاد کند. اما فراموش نکنید که اینستاگرام در هر حال برای پیش‌نمایش تصاویر (در پروفایل و سایر مکان‌ها) آن‌ها را به صورت مربعی کراپ می‌کند. تصاویر ۱:۱ فضای اسکرین گوشی را به طور ظریفانه‌ای پر می‌کنند. در حالی که تصاویر افقی، فضای خالی بسیاری به جا می‌گذارند.

شرکت آدیداس از عکس‌های 1:1 برای محصولات خود استفاده می‌کند.

اگر که به برش تصاویر اهمیت نمی‌دهید عکس‌ها را به صورت پرتره (عمودی) آپلود کنید و جزییات بیشتری را به کاربران نشان دهید. در این حالت تصاویر تقریبا به صورت تمام‌صفحه، نمایش داده می‌شوند. البته این کار باعث می‌شود که متن‌ها (کپشن تصاویر) در اکثر دستگاه‌ها دیده نشود.

ابعاد استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام تمام صفحه است پس شما باید آن‌ها را در مقیاس 9:16 یا همان ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ آپلود کنید. همچنین ویدیوها را به صورت عمودی ضبط کنید. استوری اینستاگرام یک راه عالی برای بدست آوردن مخاطبین بیشتر است، به این دلیل که خودمانی و صمیمی‌تر هستند.

بنابراین یک رویکرد دوستانه‌تر برای ایجاد احساس نزدیکی با مخاطبین خود ایجاد کنید. از استوری برای انتشار عکس‌های فوری از محیط کار خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید با ابزار ویرایش اینستاگرام، مواردی که ممکن است برای مخاطبین جذاب‌تر باشند را هایلایت کنید.

اندازه عکس در پروفایل اینستاگرام

عکس پروفایل در اینستاگرام، یک عکس مربع با نسبت یک به یک (1:1) است. البته بهتر است گوشه­‌های عکس شما خالی باشد زیرا اینستاگرام عکس را به‌صورت دایره نشان خواهد داد.

عکس­های پروفایل در گوشی­های هوشمند 110 در 110 پیکسل و در مرورگرها 180 در 180 پیکسل است. علاوه بر این یک نسخه‌ی بندانگشتی از آن با سایز 40 در 40 برای خوراک (feed)، نتایج جستجو و غیره ذخیره خواهد شد.

اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد عکس را به دلخواه خود کراپ کنید.

ترجمه متن زیر عکس: اینستاگرام برای مشخص کردن بهترین قسمت عکستان آن را داخل یک دایره به شما نشان می­دهد.

بهتر است همیشه عکس خود را با سایز بزرگ‌تر ولی با نسبت یک به یک (1:1) آپلود کنید. با این کار اینستاگرام عکس شما را با حفظ کیفیت، به نسبت­‌های گفته شده تبدیل می­‌کند.

اگر عکس شما مربع نیست، بهتر است خودتان آن را بُرش دهید. در ادامه نکته‌­هایی را برای برش مناسب عکس‌­های اینستاگرام می‌خوانید. به‌صورت کلی، بهتر است همیشه خودتان عکس­‌ها را آماده کنید. به ربات­‌های اینستاگرام اجازه ندهید تا برای شما تصمیم بگیرند.

اندازه کاور در هایلایت اینستاگرام

کاور هایلایت اینستاگرام بسیار مشابه عکس پروفایل است. همان‌طور که اشاره کردیم، بهتر است عکس‌­هایی بزرگ‌تر از سایز 180 در 180 پیکسل برای کاور هایلایت انتخاب کنید.

عکس­‌های خود را با نسبت یک به یک (1:1) آپلود کنید. به خاطر داشته باشید که برای این­که عکس به‌صورت دایره باشد، اینستاگرام گوشه­‌های تصویر را برش می‌­دهد.

برای ساخت هایلایت به پروفایل خود در اپ اینستاگرام بروید. روی “new” در زیر “Story Highlights” کلیک کنید. هایلایت مورد نظر خود را از استوری­های قبلی انتخاب کنید و روی “next” کلیک کنید.

در اینجا اینستاگرام از شما می­‌خواهد که یک عنوان انتخاب کنید و کاور را ویرایش (edit cover) کنید. روی “edit cover” و آیکون عکس برای انتخاب عکس از گالری کلیک کنید. همچنین می‌­توانید یکی از استوری­‌های خود را انتخاب کنید و به دلخواه آن را برش دهید.

اندازه کاور IGTV

شما می‌­توانید از طریق اینستاگرام برای ویدیوهای خود در IGTV یک کاور انتخاب کنید. این کاور در اپ IGTV، اپ اینستاگرام (بخش خوراک پروفایل و اکسپلور) و در مرورگرها نمایش­ داده­ می­‌شود.

هرکدام از اپ‌های بالا کاور را در اندازه­‌ی خاصی نمایش می­‌دهند. برای نمایش مناسب کاور خود، باید عکس را برای این شرایط بهینه کنید.

کاور IGTV در اپ IGTV

سایز کاور در اپ IGTV، 1080 در 1680 پیکسل است. IGTV برخی از جزییات را در داخل بخش کاور (کاور باکس) نمایش می‌­دهد. این عمل فضای قابل توجه‌ای از پایین صفحه را اشغال می­‌کند. بنابراین بهتر است بخش­های مهم را در بالا قرار دهید.

کاور IGTV در اینستاگرام وب

در صفحه­‌ی پروفایل خود در اینستاگرام می‌­توانید بخش IGTV را مشاهده کنید. در این بخش ویدیوهای IGTV و کاورهای آن­ها نمایش داده می­‌شود. کاورها باریک‌تر از سایز معمول یعنی نسبت 9 به 16 (9:16) است. درواقع سایز حدودی 1680 در 945 است. در نسخه‌ی وب عنوان پایین صفحه نمایش داده می‌شود. بهتر است مقداری فضا برای آن در نظر بگیریم.

نمایش ویدیوهای IGTV در اپ اینستاگرام (سمت راست) در مقابل نمایش ویدیوها در مرورگر (سمت چپ)

کاور IGTV در اپ اینستاگرام

می‌توانید ویدیوهای IGTV را در قسمت خوراک پروفایل و اکسپلور اپ اینستاگرام ببینید. کاور IGTV در پروفایل اصلی، اکسپلور و قسمت هشتگ­‌ها، مربعی دیده می‌­شود و بالا و پایین آن برش خورده است.

همچنین قسمتی جدید در پروفایل اضافه شده، که می‌توانید تمام ویدیوهای IGTV را به‌صورت فید تماشا کنید. نسبت­ها مانند نسخه‌ی وب اینستاگرام به‌صورت 1080 در 1680 پیکسل است.

بهترین راه‌حل: با در نظر گرفتن تمامی تغییرات کاور IGTV، بهتر است یک کاور با نسبت 9 به 16(9:16) بسازیم که فضای بسیاری در بالا و پایین و اندکی در کناره‌­ها دارد تا برش داده شود. این امر به این خاطر است که در نهایت تمامی اتفاقات گفته شده در کاور شما لحاظ خواهد شد.

عکس خود را در اندازه 1080 در 1680 تهیه کنید و مربعی با اندازه 945 در 945 در مرکز آن مشخص کنید. بیشتر محتوای مهم خود را در این ناحیه قرار دهید. با این کار مهم­ترین بخش محتوای شما با توجه به سناریوهای بالا دست‌­نخورده باقی می­‌ماند.

اندازه ویدیو در IGTV

IGTV راه حل اینستاگرام برای آپلود ویدیوهای طولانی‌تر است. می­‌توانید تا ۱۰ دقیقه (در مقایسه با تنها ۱ دقیقه در پست اینستاگرام) ویدیو آپلود کنید.

در گوشی­های هوشمند، ویدیوهای IGTV به‌صورت عمودی و تمام­صفحه است. بنابراین باید نسبتی معادل با 9 به 16 (9:16) داشته باشد. اندازه استاندارد در آن 1080 در 1920 پیکسل است.

لازم به ذکر است که حجم ویدیوها باید زیر ۶۵۰ مگابایت باشد.

اندازه ویدیوی اینستاگرام

ویدیوهای اینستاگرام در ۴ اندازه دیده می‌شوند. در حالت­‌های مربعی، منظره (Landscape) و پرتره قابل نمایش است. همچنین می‌­توانید آن­ها را به‌صورت پیوسته و اسلاید (Carousel) نمایش دهید.

اندازه ویدیو در اینستاگرام به‌طور خلاصه به شرح زیر است:

  • مربعی: 600 × 600 تا 1080 × 1080
  • پرتره (عمودی): 600 × 750 تا 1080 × 1350
  • حالت منظره (افقی): 600 × 315 تا 1080 × 608
  • اسلاید: 600 × 700 تا 1080 × 1080

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها