٪۴۰ تخفیف تابستانه شروع شد! بزرگترین حراج سال ما

به ما بپیوندید

غیرفعال کردن دیدگاه ها در تمام پست‌های وردپرس

غیرفعال کردن دیدگاه های وردپرس فرآیندی چند مرحله‌ای اما آسان است. می‌توانید نظرات را با استفاده از پنل وردپرس، کد یا پلاگین غیرفعال کنید. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای رایگان است که با امکانات متنوع از جمله قابلیت ارسال دیدگاه عرضه…

محمد یوسفی

2 آوریل 2020

غیرفعال کردن دیدگاه های وردپرس فرآیندی چند مرحله‌ای اما آسان است. می‌توانید نظرات را با استفاده از پنل وردپرس، کد یا پلاگین غیرفعال کنید.

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای رایگان است که با امکانات متنوع از جمله قابلیت ارسال دیدگاه عرضه می‌شود. قرار دادن دیدگاه برای پست‌های مختلف در سایت امری متداول است و احتمالا تاکنون همه‌ی ما زیاد با آن مواجه شده ایم. درست است که گذاشتن دیدگاه برای پست‌ها و یا صفحات یک سایت امری مرسوم است، ولی برخی از سایت‌ها (از جمله بسیاری از سایت‌های خبری) بخش دیدگاه‌های خود را می‌بندند.

غیرفعال کردن دیدگاه ها برای پست‌های آینده

در وردپرس می‌توانیم در هر صفحه یا هر پست، فعال یا غیرفعال بودن ‌دیدگاه‌ها را مدیریت کنیم. اما ممکن است غیرفعال کردن دستی در هر صفحه یا هر پست، امری وقت گیر و طولانی باشد. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم تا راهکارهای غیرفعال کردن دیدگاه ها در وردپرس در تمام پست‌ها را بررسی کنیم. در ادامه با استودیو بهتر همراه باشید.

ساده‌ترین روش غیرفعال‌کردن دیدگاه‌ها، استفاده از تنظیمات وردپرس است. در بخش تنظیمات وردپرس می‌توانید با مراجعه به قسمت تنظیمات مربوط به گفتگو، گزینه “اجازه‌ی گذاشتن دیدگاه برای نوشته‌های جدید” را غیرفعال و ذخیره کنید تا دیگر نوشته‌های جدید سایت شما از کاربران دیدگاه نپذیرند.

برای غیرفعال کردن دیدگاه ها در پستهای قبلی نیز گزینه “بستن دیدگاه‌ها در نوشته‌های قدیمی‌تر از … روز به‌صورت خودکار” عدد مربوط به آن را روی 0 قرار دهید و این گزینه را فعال کنید. بدین ترتیب دیدگاه‌ها در تمام نوشته‌ها بسته می‌شود. البته اگر از این گزینه استفاده کنید عملا کار گزینه اول را نیز انجام خواهد داد و نوشته‌های جدید نیز دیدگاه نخواهند پذیرفت.

همچنین می‌توانید کدهای قالب وردپرس را تغییر دهید. اما ما پیشنهاد می‌کنیم از همان گزینه اول استفاده کنید، چرا که اگر اشتباهی در قرار دادن این کد در قالب اتفاق بیفتد و به درستی اجرا نشود، ممکن است سایت دچار اخلال شود. اگر با کدنویسی آشنایی دارید، مراحل زیر را دنبال کنید.

برای غیرفعال کردن دیدگاه ها در صفحات سایت، وارد بخش ویرایشگر قالب وردپرس و سپس ویرایش صفحه page.php شوید و ابتدا قطعه کد زیر را در آن پیدا کنید.

<?php comments_template( '', true ); ?>

بعد از پیدا کردن آن را با قطعه کد زیر جایگزین کنید.

<!-- Begin Comment
<?php comments_template( '', true ); ?>
End Comment -->

برای غیرفعال کردن دیدگاهها در پستهای سایت نیز باید از همان مسیر قبل وارد صفحه single.php شوید و قطعه کد زیر را در ابتدا پیدا کنید.

<?php comments_template(); ?>

بعد از پیدا کردن، آن را با قطعه کد زیر جایگزین کنید.

<!-- Begin Comment
<?php comments_template(); ?>
End Comment -->

وقتی یک قطعه از کدهای سایت به صورت کامنت علامت گذاری شود، اجرا نمی‌شود و تنها برای کسی کدهای سایت را میبیند قابل مشاهده است. بنابراین ما نیز با کامنت کردن قطعه کدهای یاد شده، باعث شدیم تا عملا بخش کامنت از صفحات و پستهای سایت حذف شود.

حذف دیدگاه‌های فعلی

پس از بستن کامنت‌ها، باید دیدگاه‌های قبلی را حذف کنید، تا هیچ اثری از کامنت‌ها در سایت باقی نماند. برای انجام این کار باید ابتدا وارد بخش دیدگاهها شوید تا دیدگاههایی که تاکنون در سایت شما قرار گرفته را مشاهده کنید.

حال برای حذف کردن دیدگاهها باید از انتخاب کردن تمام دیدگاهها و قراردادن گزینه “کارهای دسته جمعی” روی “انتقال به زباله‌دان” دیدگاهها را حذف کنید. البته در نظر داشته باشید اگر تعداد دیدگاههای سایت شما بالا و در چند صفحه باشد، باید این کار را روی هر صفحه تکرار کنید تا در نهایت دیدگاههای سایت کاملا پاک شوند.

غیرفعال کردن دیدگاه ها برای یک یا چند پست

اگر قصد دارید فقط دیدگاه‌های مربوط به یک یا چند پست خاص را ببندید و دیگر پست‌ها همچنان امکان قرار دادن دیدگاه داشته باشند، یا برعکس می‌خواهید دیدگاه‌ها را تنها در این پستها فعال کنید باید از طریق صفحه هر پست این کار را انجام دهید.

برای انجام این کار ابتدا وارد صفحه ویرایش پست مد نظر شوید. سپس اگر در باکس‌هایی که رو به روی شما قرار دارد باکس مربوط به گفتگو را مشاهده نمی‌کنید، از قسمت بالا سمت چپ در ویرایشگر کلاسیک وردپرس، گزینه گفتگو را فعال کنید. در صورتی که از گوتنبرگ یا همان ویرایشگر بلوک وردپرس استفاده می‌کنید نیز باید از طریق منوی دراپ داون آن، که به صورت سه نقطه زیر هم در سمت چپ بالای صفحه دیده می‌شود وارد بخش گزینه‌ها شوید و گفتگو را فعال کنید.

بعد از اینکه بخش گفتگو در صفحه پدیدار شد می‌توانید، تیک مربوط به پذیرفتن دیدگاه در آن را فعال یا غیرفعال کنید.

غیرفعال کردن دیدگاه های وردپرس از طریق پلاگین

اگر می‌خواهید برای غیرفعال کردن دیدگاه های وردپرس به هر دلیلی از یک پلاگین یا همان افزونه استفاده کنید، ما استفاده از Disable Comments را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این افزونه به مدیران سایت‌ها اجازه می‌دهد تا تمام تنظیمات مربوط به دیدگاههای وردپرس در مورد برگه‌ها یا نوشته‌ها را مدیریت کنند.

کارکردن با این افزونه بسیار ساده است و در واقع شبیه به همان کارهایی که در تنظیمات خود وردپرس انجام دادیم را از محیطی یکپارچه‍‌تر انجام می‌دهد.

آیا شما نظرات کاربران را باز می‌گذارید یا ترجیح می‌دهید آن‌ها را ببندید؟ از چه روش‌های دیگری برای غیرفعال کردن دیدگاه های وردپرس استفاده می‌کنید؟ کامنت‌های ما همیشه باز است.

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها