٪۴۰ تخفیف تابستانه شروع شد! بزرگترین حراج سال ما

به ما بپیوندید

آموزش غیرفعال کردن به روزرسانی و آبدیت خودکار وردپرس

آپدیت وردپرس ممکن است مشکلاتی را برای سایت، پلاگین‌ها و قالب ایجاد کند. غیرفعال کردن به روزرسانی خودکار وردپرس این مشکل را حل می‌کند. همان طور که می‌دانید سیستم مدیریت محتوای وردپرس شامل به روزرسانی‌های متعددی می‌شود. از قالب‌های وردپرس…

محمد یوسفی

29 مارس 2020

آپدیت وردپرس ممکن است مشکلاتی را برای سایت، پلاگین‌ها و قالب ایجاد کند. غیرفعال کردن به روزرسانی خودکار وردپرس این مشکل را حل می‌کند.

همان طور که می‌دانید سیستم مدیریت محتوای وردپرس شامل به روزرسانی‌های متعددی می‌شود. از قالب‌های وردپرس گرفته تا افزونه‌هایی که بر روی آن نصب کرده‌اید همگی به شکل مرتب آپدیت می‌شوند.

بسیاری از توسعه‌دهنده‌ها به شما توصیه می‌کنند که همواره هسته وردپرس، پلاگین‌ها و قالب‌های خود را به‌روز نگه دارید. اما گاهی اوقات این به روزرسانی‌ها عملکرد وبسایت را مختل می‌کنند. در این مطلب از استودیو بهتر قصد داریم به آموزش غیرفعال کردن به روزرسانی‌ خودکار وردپرس بپردازیم.

در به‌روزرسانی‌های وردپرس شاهد برطرف‌شدن باگ‌ها و اضافه شدن قابلیت‌های جدید هستیم. همچنین این به‌روزرسانی‌ها امنیت سایت را افزایش می‌دهند. اما این موضوع به این معنی نیست که وبسایتتان باید به صورت خودکار همیشه به روزرسانی شود.

قابلیت به روزرسانی خودکار وردپرس از نسخه 3.7 به بعد معرفی شد. در این مطلب قصد داریم بیشتر در مورد مزایا و معایب به روزرسانی خودکار وردپرس صحبت کنیم. همچنین  غیرفعال کردن به روزرسانی خودکار وردپرس را به شما آموزش دهیم.

مزایا و معایب به روزرسانی خودکار وردپرس

به روزرسانی خودکار وردپرس مزایا و معایب بسیاری به همراه دارد. در ادامه برای هر کدام به تعدادی از موارد اشاره می‌کنیم.

مزایای آپدیت خودکار وردپرس:

 • یکی از مزایای به روزرسانی خودکار وردپرس این است که دیگر نیازی نیست خودتان نگران به روزرسانی آن باشید. بلکه به صورت خودکار و در صورت وجود نسخه‌های جدید اجزای این CMS به روزرسانی می‌شوند.
 • همان طور که اشاره کردیم یکی از فاکتورهای افزایش امنیت وبسایتتان به روزرسانی‌های به موقع آن است.
 • توسعه دهندگان وردپرس در هر نسخه جدید سعی می‌کنند باگ‌ها و مشکلات نسخه‌های قدیمی را رفع کنند. پس در نسخه‌های جدید این CMS عملکرد بهتری خواهد داشت و خبری از اختلال، باگ و … نیست.
 • قطعا در به روزرسانی‌های وردپرس شاهد امکانات و قابلیت‌های جدیدی هستیم. برای مثال از نسخه 5 به بعد وردپرس توسعه دهندگان آن ویرایشگر جدیدی را معرفی کردند. معرفی این ویرایشگر بسیاری از مشکلات کاربران را رفع کرد.

معایب آپدیت خودکار وردپرس:

 • پس از به‌روزرسانی ممکن است تغییراتی که در فایل‌های هسته، قالب‌ها و افزونه‌ها ایجاد کرده بودید از بین بروند. این قضیه کارتان را دو برابر می‌کند. زیرا باید مجددا تمامی تغییرات را اعمال کنید.
 • اکثرا پیش آمده است که در هر به روزرسانی جدید وردپرس شاهد اختلال بین افزونه‌ها و قالب‌ها باشیم. به طوری که قالب‌ها و افزونه‌ها با نسخه جدید سازگاری ندارند.

آموزش غیرفعال کردن به روزرسانی خودکار وردپرس با استفاده از کد

خب، برای غیرفعال کردن به روزرسانی خودکار وردپرس قبل از هر چیز پیشنهاد می‌کنیم که از فایل‌های وردپرس خود نسخه بکاپ تهیه کنید. زیرا قرار است مستقیما در فایل‌های هسته تغییراتی ایجاد کنیم. برای آموزش بکاپ گرفتن از فایل های وردپرس می‌توانید مطلب دیگر ما را مطالعه کنید.

برای غیرفعال کردن به روزرسانی خودکار وردپرس با استفاده از کد با فایل wp-config.php سر و کار داریم. برای دسترسی به این فایل می‌توانید با استفاده از حساب FTP و یا کنترل پنل هاست به وبسایت خود متصل شوید. سپس این فایل را برای ادیت باز کنید.

قطعه کد زیر را به آن اضافه کنید و فایل را ذخیره کنید.

define(‘WP_AUTO_UPDATE_CORE’, false );

فراموش نکنید که این دستور فقط به روزرسانی فایل‌های هسته را غیرفعال می‌کند. اگر قصد دارید تمامی به روزرسانی‌ها را غیرفعال کنید باید از دستور زیر استفاده کنید:

define(‘automatic_updater_disabled’, false );

پیشنهاد می‌کنیم زمانی که قرار است دستورات جدیدی به فایل‌های هسته اضافه کنید حتما از کامنت‌ها استفاده کنید. برای مثال:

/* Allow only minor WordPress updates */
define(‘WP_AUTO_UPDATE_CORE’, minor );

با استفاده از این کد وبسایت‌تان فقط در موارد ضروری و برای رفع باگ‌های اساسی آپدیت می‌شود. به این معنی که برای هر تغییر جزئی به طور خودکار آپدیت نمی‌شود.

استفاده از این مدل غیرفعال‌کردن باعث می‌شود که امنیت وبسایت شما پابرجا باشد. زیرا با از بین رفتن باگ‌ها خبری از رخنه‌های امنیتی نیست. همچنین درگیر به روزرسانی‌های اساسی که ساختار وبسایت را بهم می‌ریزند نمی‌شوید.

اگر قصد دارید که به روزرسانی خودکار وردپرس را فعال کنید کافی است که به ازای مقدار False مقدار True را در قطعه کد بالا وارد کنید.

define(‘WP_AUTO_UPDATE_CORE’, true );

غیرفعال کردن به روزرسانی خودکار وردپرس با استفاده از پلاگین

برای هر قطعه کدی که باید به صورت دستی در وردپرس وارد کنید، افزونه‌ای وجود دارد. غیرفعال کردن به روزرسانی‌ خودکار وردپرس هم از این امر مستثنی نیست. افزونه‌های متعددی برای غیرفعال کردن به روزرسانی خودکار وردپرس وجود دارد.

یکی از افزونه‌های محبوبی که برای این کار مورد استفاده قرار می‌گیرد افزونه Easy Updates Manager است. برای شروع این افزونه را دانلود، نصب و فعال کنید. سپس در صفحه افزونه‌ها و در بخش افزودن به دنبال این پلاگین بگردید. در کنار اسم افزونه بر روی لینک پیکربندی کلیک کنید.

در تب General تنظیمات افزونه می‌توانید تمامی تنظیمات را تغییر دهید.

گزینه‌هایی که این افزونه در اختیارتان می‌گذارد شامل موارد زیر می‌شوند:

 • غیرفعال کردن تمامی به روزرسانی‌ها
 • فعال کردن تمامی به روزرسانی‌ها
 • تنظیمات پیش فرض وردپرس برای به روزرسانی‌ها
 • Yes  – اجازه به روزرسانی خودکار برای تمامی قسمت‌ها
 • No – عدم به روزرسانی خودکار تمامی قسمت‌های وبسایت
 • Custom – در این بخش می‌توانید مشخص کنید که کدام قسمت‌های وبسایت شامل به روزرسانی خودکار شوند.

غیرفعال کردن به روزرسانی خودکار قالب‌ها و پلاگین‌ها

علاوه بر اینکه فایل‌های هسته به روزرسانی می‌شوند، قالب‌ها و پلاگین‌های وردپرس هم به صورت خودکار به نسخه‌های جدیدتر به روزرسانی می‌شوند. اگر که به دنبال راه حلی برای غیرفعال کردن این قابلیت هستید در ادامه همراه باشید.

با استفاده از پلاگین

برای غیرفعال کردن به روزرسانی‌های خودکار قالب‌ها و پلاگین‌های وردپرس می‌توانید از یک افزونه وردپرس کمک بگیرید. یکی از گزینه‌هایی که در اختیار دارید افزونه‌ای است که کمی قبل‌تر به آن اشاره کردیم.

در افزونه Easy Updates Manager به راحتی می‌توانید این قابلیت را کنترل کنید. در این افزونه دو تب برای قالب‌ها و پلاگین‌ها وجود دارد که می‌توانید قابلیت به روزرسانی خودکار آن‌ها را فعال/غیرفعال کنید.

در تب Plugins می‌بینید که در زیر نام هر افزونه کلیدی برای روشن/خاموش کردن به روزرسانی خودکار افزونه قرار گرفته است.

برای قالب‌ها هم به همین صورت است. کافی است که فقط به تب مربوط به Themes در تنظیمات افزونه بروید.

با استفاده از کد

برای غیرفعال کردن به روزرسانی خودکار قالب‌ها و افزونه‌های وردپرس باید به سراغ دستورات فایل function.php بروید.

برای قالب‌ها قطعه کد زیر را وارد کنید:

add_filter( ‘auto_update_plugin’,’_return_false’);

و برای افزونه‌ها از این کد استفاده کنید:

add_filter( ‘auto_update_plugin’,’_return_false’ );

این کدها به روزرسانی خودکار برای تمامی قالب‌ها و افزونه‌ها را غیرفعال می‌کنند. در صورتی که با استفاده از افزونه می‌توانید به صورت تک تک مشخص کنید کدام افزونه یا قالب در لیست به روزرسانی قرار بگیرد.

نتیجه‌گیری

فراموش نکنید که به روزرسانی‌های وردپرس از اهمیت بالایی برخوردار هستند. مخصوصا به روزرسانی‌های جدیدی که شامل برطرف کردن مشکلات امنیتی نسخه‌ها پیشین می‌شوند. پس در صورت غیرفعال‌کردن به‌روزرسانی خودکار، حتما سایت خود را به صورت دستی به‌روزرسانی کنید.

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها