٪۴۰ تخفیف تابستانه شروع شد! بزرگترین حراج سال ما

به ما بپیوندید

چونه یک سایت باشگاه تنیس طراحی و راه اندازی بکنیم؟

با پیشرفت تکنولوژی و تمایل مردم به استفاده از خدمات اینترنتی، نیاز کسب و کارها به ایجاد وبسایت افزایش چشمگیری داشته است. در این مقاله به بررسی چگونگی ایجاد سایت باشگاه تنیس می‌پردازیم. کسب و کارهای مختلف بر اساس خدماتی…

محمد یوسفی

25 مارس 2020

با پیشرفت تکنولوژی و تمایل مردم به استفاده از خدمات اینترنتی، نیاز کسب و کارها به ایجاد وبسایت افزایش چشمگیری داشته است. در این مقاله به بررسی چگونگی ایجاد سایت باشگاه تنیس می‌پردازیم.

کسب و کارهای مختلف بر اساس خدماتی که ارائه می‌دهند، نیاز و عملکرد متفاوتی دارند و هر کدام بر اساس ماهیتی که دارند به صفحات و امکانات خاصی در سایت خود نیاز دارند.

انتخاب استراتژی و تخمین هزینه

پیش از هر چیزی لازم است یک استراتژی برای کسب و کار خود انتخاب کنید. برای اینکار باید تعریف درستی از هدف راه‌اندازی سایت خود ارائه دهید. به طور مثال مشخص کنید در سایت خود قصد ارائه چه خدماتی را دارید؟

در مورد سایت باشگاه تنیس، هدف‌های اصلی که به طور کلی می‌توانید در نظر بگیرید به شرح زیر است:

  • آیا قصد شما از ایجاد سایت باشگاه تنیس معرفی باشگاه و مطلع کردن بازدیدکننده‌ها از ساعات کاری و برنامه‌های باشگاه است؟ به عبارتی تنها قصد تبلیغات در مورد باشگاه خود را دارید.
  • آیا قصد ایجاد سایتی را دارید که در آن علاوه بر معرفی باشگاه و برنامه‌ها، امکان خرید عضویت در باشگاه به صورت اینترنتی و رزرو اینترنتی زمین هم به بازدیدکننده‌های سایت داده شود؟
  • آیا سایت شما دارای فروشگاه اینترنتی برای فروش محصولات مورد نیاز برای بازی تنیس مانند توپ تنیس، راکت، کفش و لباس و غیره است؟

هر کدام از این موارد پیش از ایجاد سایت نیاز به بررسی و انتخاب دارد. با مشخص کردن هدف خود از ایجاد سایت باشگاه تنیس، اولین قدم برای تعیین استراتژی سایت خود را انجام داده‌اید.

مرحله‌ی بعد از مشخص کردن هدف، تخمین هزینه است.  در این مرحله لازم است تمام هزینه‌های احتمالی را که برای ایجاد سایت باشگاه تنیس خود در نظر دارید، برآورد کنید. در ادامه توضیح خواهیم داد که برای ایجاد سایت باشگاه تنیس چه مقدار هزینه لازم است.

روش‌های مختلفی را بررسی کنید که با استفاده از آن‌ها درآمد شما افزایش پیدا می‌کنند. روش‌های مختلفی برای کسب درآمد از طریق سایت باشگاه تنیس وجود دارد:

  • شما می‌توانید با ایجاد یک فروشگاه اینترنتی در سایت خود، لوازم موردنیاز بازیکنان تنیس را فراهم کنید. با این‌کار شما می‌توانید علاوه بر معرفی خدمات باشگاه خود و جذب مشتری به باشگاه، مشتریان جدیدی از طریق فروش اینترنتی به دست آورید.
  • یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد ، امکان خرید عضویت باشگاه توسط بازدیدکننده‌ها از طریق سایت باشگاه شما است. شما می‌توانید لیستی از هزینه‌های عضویت ماهیانه، ‌سالیانه و برنامه‌های مختلف باشگاه خود را در سایت قرار دهید. بازدیدکنندگان می‌توانند از طریق سایت این برنامه‌ها را خریداری کنند. یکی از راه‌های ترغیب بازدیدکننده‌ها به خرید عضویت و شرکت در برنامه‌های باشگاه، ‌ارائه تخفیف‌های مختلف و شرایط ویژه‌ عضویت برای آن‌ها است. مثلا با ارائه پکیج‌های ویژه عضویت برای خانواده‌ها و کودکان می‌توانید آن‌ها را به عضویت در باشگاه خود ترغیب کنید. همچنین با معرفی پکیج‌های آموزش خصوصی برای سنین مختلف می‌توانید بازدیدکننده‌ها را به عضویت در باشگاه خود دعوت کنید.
  • با افزودن امکان رزرو زمین از طریق سایت، می‌توانید درآمد کسب کنید. این امکان هم برای مشتریان روش بسیار آسانی است و هم برای شما درآمد خواهد داشت.

چطور یک وبسایت باشگاه تنیس ایجاد کنیم؟

در دنیای امروز، استفاده از اینترنت و موتورهای جستجو روز به روز در حال افزایش است. بسیاری از مردم برای رفع نیازهای روزانه‌ی خود از موتورهای جستجو استفاده می‌کنند و در سایت‌های مختلف به دنبال راه حل نیازهایشان هستند. کسانی که به دنبال یک باشگاه تنیس خوب در اطراف خود هستند، از موتورهای جستجو مانند گوگل برای پیدا کردن باشگاه استفاده می‌کنند. در نتیجه  امروزه داشتن یک وبسایت برای باشگاه تنیس،‌ از نیازهای اولیه‌ی باشگاه است.

پیش از ایجاد وبسایت، بهتر است با اصطلاحات مربوط به حوزه‌ی وب آشنا شوید.

نام دامنه

به‌ آدرس وبسایت شما در اینترنت، دامنه (domain) گفته می‌شود. دامنه‌ی هر سایت یکتا است و امکان انتخاب نام مشابه وجود ندارد. شرکت‌های مختلف به مشتریان دامنه ارائه می‌دهند و از طریق آن‌ها می‌توانید دامنه‌ی موردنظر خود را خریداری و ثبت کنید.

دامنه‌ها نیاز به تمدید دارند و در صورت عدم تمدید،‌ نام دامنه‌ی شما به عنوان یک دامنه‌ی آزاد، قابل فروش به دیگران است.

سرویس میزبان

برای ذخیره اطلاعات سایت خود نیاز به یک سرویس میزبان (hosting) دارید. همانند نام دامنه، خرید هاست هم از طریق شرکت‌های ارائه دهنده امکان‌پذیر است. هر شرکت تعرفه‌های خاصی برای سرویس هاستینگ خود در نظر گرفته است که با توجه به فضای تخصیص داده شده متفاوت است.

شما می‌توانید با توجه به مقدار فضایی که نیاز دارید و همچنین هزینه‌ای که می‌خواهید پرداخت کنید، یکی از سرویس‌ها را انتخاب کنید و به صورت ماهیانه و یا سالیانه تمدید کنید. در صورت عدم تمدید هاست، وبسایت شما برای بازدیدکننده‌ها باز نمی‌شود.

سایت ‌ساز

پس از انتخاب نام دامنه و سرویس هاستینگ،‌لازم است سایت ساز (Website Builder) مورد نظر خود را انتخاب کنید. سایت سازها امکان ایجاد سایت را برای شما فراهم می‌کند. سایت سازهای بسیاری وجود دارند که می‌توانید با توجه به نیازهای خود یکی را انتخاب کنید.

یکی از بهترین و پرطرفدارترین سایت ساز، نرم افزار رایگان وردپرس است. با استفاده از وردپرس می‌توانید سایت خود را ایجاد کنید. پلاگین‌ها و قالب‌های زیادی برای وردپرس به بازار عرضه شده است که بیشتر نیازهای شما را برطرف خواهد کرد.

وردپرس با پلاگین‌ها و امکانات مختلفی که دارد،‌ نیاز شما را به تیم‌های بزرگ برنامه‌نویسی برطرف می‌کند و می‌توانید با هزینه‌ی کم وبسایت خود را ایجاد و مدیریت کنید. این سیستم مدیریت محتوا بهترین و به صرفه‌ترین نرم‌افزار سایت ساز است.

یکی دیگر از نرم‌افزارهای سیستم مدیریت محتوا و ایجاد سایت دروپال است. این نرم‌افزار به شما امکان افزودن، ویرایش و حذف محتوا به سایت خود را می‌دهد. این نرم افزار هم مانند وردپرس رایگان است و امکانات متعددی را برای شما فراهم می‌کند. اما با محدودیت‌هایی که دارد برای گسترش سایت خود لازم است که از برنامه‌نویس کمک بگیرید. در نتیجه باید هزینه‌ای را صرف استخدام برنامه‌نویسان کنید.

جوملا هم یکی دیگر از سیستم‌های مدیریت محتوا است که می‌توانید برای ایجاد وبسایت خود از آن استفاده کنید. این نرم‌افزار هم مانند موارد دیگری که گفتیم رایگان است.

چگونه سایت خود را برای باشگاه تنیس شخصی‌سازی کنیم؟

همانطور که گفتیم با استفاده از نرم‌افزارهای مختلفی می‌توانید سایت باشگاه تنیس خود را ایجاد کنید. وردپرس یکی از بهترین سیستم‌های مدیریت محتوا است که بیشترین کاربر را در میان رقبا دارد. اما هر سایت با توجه به ماهیتش و کاربردهایی که دارد به امکاناتی نیاز دارد. برای این کار لازم است که سایت خود را شخصی سازی کنید

برای شخصی سازی سایت خود برای باشگاه تنیس، پلاگین‌های مختلفی وجود دارد که نیازهای شما را برطرف می‌کند. به عنوان مثال اگر قصد فروش محصولی را در سایت خود دارید،‌ لازم است پلاگین ووکامرس را در وردپرس نصب کنید تا یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید.

همچنین قالب‌های مخصوصی برای سایت‌های وردپرسی طراحی شده است که امکانات و نیازهای هر سایت را شخصی سازی کرده است. به عنوان مثال،‌ برای سایت باشگاه تنیس قالبی طراحی شده است که بیشتر امکاناتی که لازم است یک سایت تنیس داشته باشد را در خود قرار داده است.

با استفاده از این قالب‌ها شما کمترین نیاز را به تغییر المان‌های قالب سایت خود احساس می‌کنید و با نصب پلاگین‌های مختلف می‌توانید مواردی که می‌خواهید را اضافه و ویرایش کنید.

برخی از قالب‌ها قابل ویرایش و شخصی‌سازی هستند و برای ایجاد تغییر در آن‌ها نیازی به برنامه نویس و دانش برنامه‌نویسی ندارید. به راحتی با استفاده از درگ اند دراپ می‌توانید المان‌های مختلف قالب را تغییر دهید.

برای شخصی‌سازی سایت خود، می‌توانید لوگوی برند خود را در قالب قرار دهید. تصاویر مربوط به تنیس و زمین‌های تنیس خود را در سایت آپلود کنید و از رنگ‌های زمینه‌ی متناسب با لوگوی خود استفاده کنید.

یک سایت باشگاه تنیس به چه صفحات و امکاناتی نیاز دارد؟

هر سایت بر اساس کسب و کاری که معرفی می‌کند، به امکانات و صفحات خاصی نیاز دارد. به عبارت دیگر صفحاتی که یک سایت کارواش دارد با سایت باشگاه تنیس متفاوت است. در ادامه به بررسی امکاناتی که یک سایت باشگاه تنیس نیاز دارد و صفحاتی که حتما باید وجود داشته باشد، می‌پردازیم.

هدر و فوتر سایت

اطلاعات باشگاه تنیس (از جمله تلفن، آدرس باشگاه و لوکیشن‌‌ آن روی نقشه) حتما باید در سایت قرار بگیرد. این اطلاعات بهتر است در قسمت هدر سایت به کاربران نشان داده شود. بهتر است ساعات کاری سایت را هم در کنار شماره تلفن قرار دهید تا مشتریان در زمان‌های مشخص شده با باشگاه تماس بگیرند.

در قسمت فوتر سایت، لینک‌های شبکه‌های اجتماعی قرار داده می‌شود. همچنین قسمتی برای ثبت ایمیل کاربران و عضویت در خبرنامه‌ی باشگاه لازم است. اطلاعات تماس و آدرس باشگاه به همراه نقشه هم معمولا در فوتر سایت تکرار می‌شود.

صفحه‌ی اصلی سایت

اگر در سایت خود امکان خرید عضویت در باشگاه را دارید،‌ لازم است در صفحه‌ی اصلی سایت دکمه‌ای تعبیه شده باشد که بازدیدکننده‌ها را به صفحه‌ی عضویت انتقال دهد. به چنین دکمه‌هایی اصطلاحا کال تو اکشن (Call-to-action) می‌گوییم. برای چنین سایت‌هایی وجود صفحه‌ی خرید عضویت لازم است.

درباره‌ باشگاه

از دیگر صفحاتی که برای یک سایت باشگاه تنیس لازم است، صفحه‌ی معرفی برنامه‌های باشگاه و طرح‌هایی است که برای بازیکنان تنیس در نظر دارید. این صفحه به افزایش اعتماد مخاطب به سایت و مجموعه‌ی شما کمک می‌کند.

یک صفحه برای معرفی صاحبان باشگاه و مربیان تنیس لازم است.اطلاعاتی از جمله معرفی صاحب باشگاه، سال تاسیس باشگاه، سابقه‌ شغلی و افتخارات باشگاه در این صفحه قرار می‌گیرند. همچنین در مورد مربیان، افتخارات و سابقه‌ی فعالیت آن‌ها هم توضیح داده می‌شود. اگر بازیکنان تنیس مشهوری در باشگاه شما فعالیت داشته‌اند، می‌توانید در مورد آن‌ها هم محتوایی در سایت قرار دهید. این کار باعث ترغیب بازدیدکنندگان به عضویت در باشگاه می‌شود.

فروشگاه

در کنار معرفی محل باشگاه و خدمات آن، می‌توانید محصولات مربوط به تنیس را هم مستقیما در سایت خود به فروش برسانید. در این صورت بهتر است یک کال تو اکشن برای فروشگاه اینترنتی خود در صفحه‌ی اصلی در نظر بگیرید.

برای ایجاد فروشگاه باید پلاگین ووکامرس را در وردپرس نصب کنید و از قالبی استفاده کنید که با ووکامرس هماهنگی دارد.

نقد و بررسی

یکی دیگر از صفحاتی که لازم است در سایت خود قرار دهید، صفحه‌ی نقد و بررسی کاربران است. کاربران در این صفحه نظرات خود را در مورد باشگاه شما و خدماتی که ارائه می‌دهید ثبت می‌کنند.

گالری

اگر می‌خواهید عکس‌هایی از باشگاه تنیس خود منتشر کنید، لازم است صفحاتی جداگانه برای آن‌ها ایجاد کنید و در صفحه‌ی اصلی هم قسمتی برای آن‌ها در نظر بگیرید.

نتیجه‌گیری

در این مقاله به آموزش ایجاد سایت باشگاه تنیس پرداختیم و نیازهای اساسی یک سایت باشگاه تنیس را بررسی کردیم. بر اساس خدماتی که قصد دارید در سایت خود ارائه دهید، صفحات و امکانات مختلفی نیاز است.

همانطور که گفتیم قالب‌هایی طراحی شده‌اند که برای ایجاد سایت باشگاه تنیس استفاده می‌شوند. هرچند می‌توانید قالب‌های دیگر را هم بر اساس نیازهای خود و با کمک یک فرد متخصص تغییر دهید.

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها