٪۴۰ تخفیف تابستانه شروع شد! بزرگترین حراج سال ما

به ما بپیوندید

چگونه برای محصولات خسته کننده محتوای جذاب تولید کنیم؟

امروزه بیشتر کسب و کارها به اهمیت تولید محتوا و به کارگیری استراتژی محتوا واقف هستند و می‌دانند تولید و منتشر کردن محتوای جذاب چگونه می‌تواند بر رونق کسب و کار و رشد نام تجاری آن ها تاثیر بگذارد. اما…

محمد یوسفی

24 مارس 2020

امروزه بیشتر کسب و کارها به اهمیت تولید محتوا و به کارگیری استراتژی محتوا واقف هستند و می‌دانند تولید و منتشر کردن محتوای جذاب چگونه می‌تواند بر رونق کسب و کار و رشد نام تجاری آن ها تاثیر بگذارد. اما همیشه تولید محتوای جذاب، مناسب و باکیفیت و محتوایی که در راستای اهداف یک کسب و کار باشد، کار ساده ای نیست. مخصوصا اگر محصولات ما خسته کننده باشند و اطلاعات جذاب کمی درباره آن‌ها در دسترس باشد.

در این مطلب اشاره می‌کنیم چگونه می‌توان برای محصولات خسته کننده محتوای جذاب تولید کرد. پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

شاید باور این موضوع سخت باشد که حتی برای محصولات خسته کننده و معمولی هم می توان محتوایی نه تنها جذاب، بلکه شگفت انگیز تولید کرد. محتوایی که هیچوقت نمونه آن در فضای اینترنت یافت نمی‌شود و فقط برای کسب و کار شما شکل گرفته است. شاید بسیاری فکر کنند که محتوانویسی برای محصولی مانند گیره کاغذ یا بیمه اتوموبیل کار بسیار دشواری است و شاید حق با شما باشد. اما مشکل کجاست؟ بسیاری اوقات دیدگاه ما به محصول مشکل اصلی است. گاهی یک محصول در نگاه اول ساده است و به سختی می‌توان آن را توصیف کرد، در حالی که شاید واقعا در زندگی روزمره کاربردی و حتی ضروری باشد. در چنین وضعیتی چه باید کرد؟

در ادامه به شما راهکارهایی را به شما پیشنهاد می‌کنیم که به استفاده از آن‌ها می‌توانید برای محصولات خسته کننده محتوای جذاب بنویسید.

به کارایی محصول بیاندیشید

اگر محصول شما خسته کننده است، امید خود را از دست ندهید و در عوض، آستین ها را بالا بزنید و تحقیقات خود را آغاز کنید. اگر به نظر می رسد محصول شما خسته کننده است، باید تحقیق بر روی کلید واژه‌ها را به منظور دستیابی به نیاز مشتریان آغاز کنید.

هرچقدر هم که محصول شما خسته کننده باشد، کسانی در دنیا زندگی هستند که به آن نیاز دارند. اهمیتی ندارد این محصول چیست. یک وسیله‌ی جانبی یا یک ماشین صنعتی. کافی است مثبت اندیش باشید. به جنبه های مثبت و الهام بخش محصول خود نگاه کنید و سعی کنید آن را به خوبی برای مشتری و مخاطب بالقوه خود معرفی کنید.

اگر محصول شما یک مداد ساده است، توصیف ظاهر و امکانات آن، خسته‌کننده و غیرکاربردی است. اما کاربردهای آن (نوشتن خاطرات، استفاده در کلاس درس، یادداشت برداری در محیط کار، معرفی به عنوان جایگزین کاربردی‌تر خودکار) فرصت‌های بسیاری را پیش روی شما می‌گذارد.

به این موضوع اهمیتی ندهید که محصول شما جذاب نیست، بلکه فکر کنید که محصول مورد نظر چگونه می‌تواند به دیگران کمک کند و این که چرا مشتری شما به آن نیاز دارد. به این ترتیب ممکن است خود محصول به نطر خسته کننده برسد، اما کارایی آن جذاب باشد. کافی است.

محصولات را دسته بندی کنید

فرض کنید کسب و کار شما فروش آنلاین انواع پیچ و مهره به شکل عمده است. چگونه می خواهید صدها مدل پیچ و مهره را معرفی و آن را برای مشتری به روشی جذاب توصیف کنید؟ این ماموریت به نظر غیرممکن می‌رسد. زیرا حتی اگر برای یک محصول محتوای جذاب تولید کنید، هنوز تعداد بسیار زیادی از محصولات نیازمند محتوای منحصربه‌فرد هستند.

بهتر است باز هم به مشکل از زاویه‌ای دیگر نگاه کنید. سعی کنید به جای اینکه برای هر کدام از پیچ‌ها و مهره‌ها، محتوای جداگانه تولید کنید، به دسته‌بندی‌ها (Categories) سایت به عنوان یک فرصت نگاه کنید. می توانید محصولات خود را بر اساس کارایی و کاربردی که دارند، دسته بندی کنید. شاید در ابتدا باور نکنید این ایده تا چه اندازه موثر است و چطور می‌تواند در صرفه جویی زمان به شما کمک کند.

بله، این محصولات کوچک و ساده هستند. اما به یاد داشته باشید همه چیز به نگرش ما بستگی دارد. به کارایی هر کدام از آن‌ها فکر کنید و سعی کنید آن ها را بر اساس معیارهایی مناسب دسته بندی کنید. به این ترتیب شما محصولاتی دارید که به درستی دسته بندی شده‌اند و مشتریان می‌دانند باید بر اساس نیاز خود به کدام دسته‌بندی و در کدام قسمت سایت مراجعه کنند.

به این نکته همیشه توجه داشته باشید که دسته‌بندی، نه تنها به کسب و کار شما کمک می‌کند، بلکه تجربه کاربران را هم بهبود می‌بخشد. بنابراین دید خود را وسیع‌تر کنید و از زوایای مختلف به محصولات نگاه کنید تا بتوانید به یک ساختار جدید در موضوعات قدیمی برسید.

یافتن ایده‌های جذاب

به منظور تولید بهترین و جذاب‌ترین محتوا برای محصولات خسته کننده، باید به دنبال ایده‌های تازه و جذاب باشید. در قدم اول، همواره لازم است که از علایق مشتریان خود کمک بگیرید. خود را جای مخاطب بگذارید و مانند مخاطب فکر کنید.

به یاد داشته باشید که برای بسیاری از کاربرها (مخصوصا ورودی‌های گوگل) مشاهده‌ی مطلب شما، اولین برخورد آن‌ها با سایت است. پس باید با شیوایی و خلاقیت، ذهنیت مناسبی را برای آن‌ها ایجاد کنید و از طرفی کاربران را به خرید یا ادامه بازدید از سایت تشویق کنید.

الزاما نیازی نیست همیشه جدی و حرفه‌ای رفتار کنید. اگر محصول شما خسته کننده است، کمی شوخ طبعی چاشنی محتوای خود کنید. یک ویدئوی کمدی، یک مطلب جذاب و خنده دار متناسب با محصول، مخاطب را ترغیب و تشویق می‌کند با علاقه بیشتری مطالب شما را دنبال کند.

بنابراین، همانطور که در این مطلب گفته شد همه چیز بستگی به نگرش شما به عنوان تولید کننده محتوا دارد. بر روی کارایی، کاربرد و تغییری که محصول شما قرار است در زندگی حرفه‌ای، شخصی و روزمره مخاطبان به وجود آورد، تمرکز کنید و از آن‌ها الهام بگیرید.

چند پیشنهاد: به چه نوع محتوایی فکر کنیم؟

ایجاد و تولید محتوای جذاب، سرگرم کننده و جالب، محتوایی که ارتباط مخاطب را با فضای کسب و کار شما افزایش دهد، به خصوص برای محصولات خسته کننده و در بازاریابی B2C یا بازاریابی شرکت به مصرف کننده احتمالا کار چندان آسانی نیست. استفاده از ویدئوهای جذاب و کمدی، مطالب جالب، محتوای کاربردی و متناسب با محصول یکی از راهکارهای پیشنهادی متخصصان سئو و بازاریابی محتوا به خصوص برای محصولات خسته کننده است.

در کنار این نوع محتواها، می‌توانید محتوای صفحات مربوط به محصول خود را با استفاده از شبکه‌های اجتماعی بهبود ببخشید. در شبکه‌های اجتماعی جستجو کنید و به دنیال ایده‌های تبلیغاتی جدید و جذاب برای محصول خود باشید. می‌توانید برای این منظور از خود کاربران ایده بگیرید. ارتباط برند خود با کاربران را افزایش دهید و با محتوای تولید شده توسط کاربران، برای محصولات خسته کننده، محتوایی جذاب و جالب تولید کنید.

پست‌ها و محتوای آموزشی ایده‌ دیگری است که می‌تواند در این راه به شما کمک کند. چون یکی از مواردی که موتورهای جستجوگر علاقه زیادی به آن دارند، محتواهای آموزشی و محتواهایی است که به هر نحو، جنبه اطلاع رسانی دارند. به عنوان مثال اگر فروشنده خودنویس‌های رنگی هستید، می‌توانید پست‌های آموزشی نقاشی و طراحی با خودنویس را در وبسایت و شبکه‌های اجتماعی خود قرار دهید.

نتیجه‌گیری

در پایان نیز تاکید می‌کنیم همه چیز به نوع نگرش ما و استفاده از دیدگاهی سازنده برای بهره‌مندی از فرصت‌هایی است که در فضای اینترنت و کسب و کار آنلاین نهفته است. نوشتن محتوا برای محصولات خسته کننده، می‌تواند چالش برانگیز و جذاب باشد. ‌کافی است با تغییر نگرش خود و تغییر زاویه دید، به جنبه‌های کاربردی و کارایی محصول خود توجه کنید و آن را از طریق محتواهای جالب در معرض دید مخاطبان قرار دهید.

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها