٪۴۰ تخفیف تابستانه شروع شد! بزرگترین حراج سال ما

به ما بپیوندید

ویژگیها و امکانات افزونه جستجوی وردپرس Ajax Search Pro

  ویژگی ها ، قابلیت ها و تنظیمات افزونه جستجوی وردپرس به حدی است برای شرح نیاز به یک هندبوک جامع وجود دارد اما در اینجا بصورت مختصر ویژگی های کلیدی آن بیان می شود. 1- وجود تنظیمات متنوع و…

محمد یوسفی

3 فوریه 2020

 

ویژگی ها ، قابلیت ها و تنظیمات افزونه جستجوی وردپرس به حدی است برای شرح نیاز به یک هندبوک جامع وجود دارد اما در اینجا بصورت مختصر ویژگی های کلیدی آن بیان می شود.

1- وجود تنظیمات متنوع و بی شمار برای مدیریت سیستم جستجوی پیشرفته

افزونه های حرفه ای بسیار زیادی برای وردپرس طراحی شده که دارای تنظیمات زیادی هستد اما به جرات می توان گفت این افزونه بیشترین تنظیمات را در خود دارد. اگرچه تنظیمات افزونه ajax search form بسیار زیاد است اما دسته بندی موضوعی آنها و همچنین امکان جستجوی گزینه ها و فیلدها در میان آنها کار را با آن بسیار ساده و لذت بخش کرده است.

شکل بالا نشان می دهد که در تنظیمات این افزونه می توان تنظیمات مورد نظر را جستجو کرد. به عنوان مثال ممکن است بخواهید تنظیمات مربوط به تغییر فونت را بیابید کافی است در فیلد مربوطه تنظیمات فونت یا عبارت تغییر فونت را جستجو کنید.

2- امکان جستجو در نوشته ها ، برگه ها ، محصولات و تمامی پست تایپ های وردپرس

پست تایپ ها همان نوشته های سفارشی وردپرس هستند. تمامی نوشته های سفارشی به غیر از نوشته و برگه پست تایپ هستند . محصولات ووکامرس ، محصولات easy digital download ، نمونه کارها و … که در افزونه ها و قالب ها دیده اید نمونه ای از پست تایپ ها هستند. در افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس امکان جستجو در هریک از پست تایپ ها وجود دارد.

3- امکان جستجو در دسته ها ، برچسب ها و طبقه بندی ها (Taxonomy) :

اگر به سایت دیجی کالا توجه کنید مشاهده خواهید کرد که ابتدا دسته های منطبق با عبارت جستجو لیست می شوند و سپس محصولات منطبق نمایش داده می شوند.  در تنظیمات قبلی توانستیم محصولات را به لیست جستجو اضافه کنیم . در اینجا می توانیم طبقه بندی مربوط به آنها به نتایج جستجو اضافه کنیم.

طبقه یا Taxonomy در وردپرس به دسته بندی های سفارشی پست تایپ ها گفته می شود. به کمک افزونه ajax search pro (جستجوی ایجکس وردپرس) می توان عبارت جستجو را طبقه بندی ها جستجو کرد.

فرض کنید که بخواهید جستجویی مانند دیجی کالا طراحی کنید . کافی است در قسمت قبلی پست تایپ product را اضافه کنید و در اینجا دسته بندی product_cat . به همین سادگی .

4- امکان جستجوی پیوندها و فایل های آپلود شده.

پیوندها در اصل فایل هایی هستند که در نوشته پس اضافه کردن به پرونده چندرسانه ای اضافه می شوند. توجه  کنید هنگامی یک فایل را به قسمت رسانه وردپرس اضافه می کنید هنوز پیوند نشده بلکه زمانی پیوند می شود که به محتوای نوشته یا پست تایپ اضافه شود.

در افزونه ajax search pro فارسی امکان جستجو پیوندهای موجود در نوشته ها و پست تایپ ها وجود دارد. به کمک این قابلیت می توانید اقدام به جستجوی تصاویر ، ویدئوها ، فایل های PDF و هرگونه فایل دیگری بکنید  . در سایت هایی نظیر آپارات و یا سایت های نمایش فیلم و عکس در وردپرس این ویژگی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

5- امکان جستجوی کاربران

یکی از ویژگی های مهم افزونه جستجوی آجاکس وردپرس (ajax search pro) امکان جستجوی کاربران سایت است. فرض کنید که شما یک سایت آموزشی دارید و در آن کاربرانی به عنوان مربی و کاربرانی به عنوان دانش آموز دارید. به کمک این افزونه می توانید امکان جستجوی مربیان را برای دانش آموزان فراهم کنید و یا بالعکس امکان جستجو دانش آموزان را برای مربیان ایجاد کنید.

6- تعیین نتایج جستجو بصورت دقیق برای هر منبع

در تنظیمات افزونه ajax search pro فارسی می توانید  تعداد نتایجی که نمایش داده میشود را مشخص کنید. می توانید برای هر پست تایپ ها یا طبقه بندی ها مشخص کنید که چه تعدادی در نتایج باشد. و مواردی که دیگر در شکل زیر قابل مشاهده است:

7- امکان  جستجو در سایت های شبکه وردپرس

این قابلیت یکی از قابلیت های بی همتای افزونه جستجو ایجکس وردپرس است. به  کمک آن می توانید در شبکه وردپرس در سایت های مورد نظر خود جستجو کنید. مثلا در یک سایت محتوای سایت دیگر یا سایت های دیگر را جستجو کنید.

8- امکان اضافه کردن فیلترها و تنظیمات متنوع به فرم جستجو

اگر به سایت مرجع افزونه ajax search pro به آدرس ajaxsearchpro.com مراجعه کنید و منوی Examples را باز کنید انواع فرم های ساخته شده را با این افزونه خواهید دید. بسیاری  از این فرم ها دارای فیلتر های متنوعی هستند در اینجا برخی از آنها نمایش داده شده است.

تصاویر بالا از سایت مرجع افزونه تهیه شده است . در افزونه ajax search pro فارسی که توسط طلوع ارتباطات تهیه شده تنظیمات فارسی و راست چین هستند و همچنین فرم جستجو نیز بصورت فارسی و راست چین است.

9- حاوی چهار الگوی نمایش نتایج جستجو

نمایش نتایج جستجوی ایجکس با افزونه فارسی جستجوی پیشرفته وردپرس بسیار متنوع و جذاب خواهد بود. با این افزونه به چهار مدل عمودی ، افقی ، ایزوتوپیک و پلاروید می توانید نتایج جستجو را به نمایش بگذارید. حالت عمودی حالتی است که در تمامی افزونه های جستجو وجود دارد اما سایر مدل ها تنها در این افزونه قابل مشاهده و استفاده است.

  • حالت عمودی

حالت عمودی ، حالتی است که در تمامی افزونه های جستجو قابل استفاده است. در این افزونه نیز می توانید نتایج را بصورت لیست عمودی نمایش دهید.

  • حالت افقی

نمایش نتایج بصورت افقی در برخی سایت های خبری و فروشگاهی استفاده می شود. در اینحالت نتایج در کنار هم قرار می گیرند و می توان برروی آن پیماش کرد.

  • حالت ایزوتوپیک

حالت ایزوتوپیک را نمی توان با ارائه توضیحات بطور کامل شرح داد بهتر است به تصویر زیر توجه کنید تا با نحوه نمایش در حالت ایزوتوپیک آشنا شوید.

  • حالت پلاروید

حالت نمایش پلاروید یکی از حالات های منحصرفرد نمایش در این افزونه که در شکل زیر قابل مشاهده است.

10 – دارای تنظیمات موبایل اختصاصی

اغلب افزونه های حرفه ای برای نمایش موبایل تنظیمات متفاوتی را ارائه می کنند . در افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس نیز این تنظیمات وجود دارد

11 – امکان نمایش فیلدها و متادیتاهای سفارشی در نتایج جستجو

فرض کنید که بخواهید در لیست نتایج محصولات ووکامرس قیمت نیز نمایش داده شود و یا فقط قیمت بدون تخفیف نمایش داده و یا SKU محصول نمایش داده شود. به کمک افزونه جستجوی ایجکس می توانید هریک فیلدهایی که در قسمت ویرایش وجود دارد در لیست نتایج برای هر آیتم نمایش دهید.

12 – امکان جستجو در فیلدهاو متادیتاهای سفارشی

ممکن است در قالب سایت شما در قسمت ویرایش نوشته یا محصول فیلدهای دیگری وجود داشته باشد مثلا یک فیلد حاوی توضیحات گارانتی محصول باشد . در تنظیمات افزونه ajax search pro فارسی این امکان وجود دارد که فیلدهایی که در آنها جستجو می شود را مشخص کنید.

12 – امکان ارائه عبارات پیشنهادی به کاربر

هنگامی کاربر عبارت جستجو را وارد می کند می توان در حین تایپ کردن عبارت های مربوطه را برای کمک به جستجو نمایش داد. و یا هنگامی که جستجو نتایجی در بر نداشت عباراتی برای جستجوی دوباره پیشنهاد شود.

13 – سیستم ایندکس گذاری پیشرفته

در سایت های خبری و فروشگاهی بزرگ که حجم اطلاعات آنها بسیار زیاد است جستجوی عادی در پایگاه داده سبب کندی جستجو و در برخی موارد توقف فرآیند جستجو می شود. در اینگونه سایت ها معمولا از ایندکس گذاری استفاده می شود. کاری که در موتور جستجوی گوگل هم انجام می شود و صفحات سایت ایندکس می شوند . در اینجا نیز عبارت های جستجو ایندکس می شوند و در پایگاه داده قرار می گیرند و در جستجوهای بعدی استفاده می شوند. در این خصوص تنظیمات زیادی در این افزونه وجود دارد:

14 – ساخت فرم جستجو به تعداد نامحدود

به تعداد نامحدود فرم جستجو با تنظیمات متفاوت بسازید. به عنوان مثال می توانید یک فرم جستجو برای جستجوی محصولات ، یک فرم برای جستجوی تصاویر و پیوندها و یکی برای جستجوی نوشته ها بسازید و در صفحات مختلف سایت قرار دهید.

15- امکان درون ریزی و برون ریزی فرم های جستجو و یا فقط تنظیمات فرم ها

در قسمت درون ریزی و برون ریزی افزونه ajax search pro فارسی می توانید کلیه نمونه فرم های جستجوی موجود را درون ریزی کنید و یا جهت انتقال به سایت دیگر برون ریزی کنید.

همچنین امکان اینکه فقط تنظیمات یک نمونه جستجو را به نمونه جستجوی فعلی منتقل کنید وجود دارد.

16- وجود ابزارک های ویژوال کامپوزر جهت نمایش فرم ها به کمک صفحه ساز

افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس و ووکامرس حاوی چند ابزارک ویژوال کامپوزر می باشد که به کمک آنها می توانید فرم های جستجو را با تنظیمات مربوطه در صفحات مختلف قرار دهید.

امکان درج فرم ورد اطلاعات در یک ستون ، قسمت فیلتر ها در ستونی دیگر و قسمت نمایش نتایج در ردیف یا ستونی دیگر وجود دارد

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها